Kızgın güneş altında eziyet!

banner37

İskele’de, bir tarlada, güneş altında susuz bir şekilde bağlı bırakılan atlar, hayvan severlerin tepkisine yol açtı

Kızgın güneş altında eziyet!
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

İskele’de Kaymakamlık binasının güney kısmında 2 atın tarla içerisinde hiçbir gölgelik olmadan güneş altında susuz bir şekilde bağlı halde bırakılmaları, hayvan severlerin tepkisine neden oldu.

Hayvan severler, durumdan, hemen İskele polisini haberdar ederek, kızgın güneş altındaki at sahiplerinin uyarılmasını sağladılar.

Atlar daha sonra uygun bir alana taşındılar.

Atay: “Benzeri durumlarda polisi haberdar edin”

banner134
Konuyla ilgili gazetemiz KIBRIS’a konuşan MGA Sokak Hayvanları Yardım Gönüllüsü Nahide Atay, dün öğle saat 11.00 sıralarında, İskele bölgesinde 2 atın, güneş altında hiçbir gölgelik bulunmadan susuz bir şekilde bir tarla içerisinde bağlı olduklarını öğrendiklerini söyledi.

Nahide Atay, buna benzer bir olayı 1 hafta önce yaşamaları nedeniyle durumdan hemen İskele Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’ni haberdar ettiğini kaydetti.

Polisin hemen at sahibine ulaşarak hayvanların 2 saat içerisinde, oldukları yerden alınarak, uygun bir alana taşınmalarının sağlandığını anlatan Atay, bu gibi durumlarda hayvan severlerin ne yapabileceğinin belirsiz olduğunu belirtti.

Nahide Atay, kendisinin takip ettiği yolun polisi arayarak hayvanlara bu şekilde eziyet edildiğini, uygun bir şekilde barındırılmadıklarını ve ihtiyaçları olan su ve yeme ulaşamadıklarını ihbar edip, durumu izlemek olduğunu dile getirdi.

Bu gibi durumlarda vatandaşların izleyebilecekleri en iyi yöntemin polise haber vermek olduğunu ifade eden Atay, daha sonra gerekli takibin yapılıp hayvanın uygun bir yere alınmış olmasını sağlamak olduğunu açıkladı.

Nahide Atay, duyarlı vatandaşların bu gibi durumlarda hayvan sahibi ile ilgili de resmi şikayette bulunmalarını istedi.

Atay, “Yapılan ihbarın takibi çok önemlidir. Çünkü ihbar, takip edilmediği takdirde gerekenin yapılacağı konusu yasal olarak belirlenmemesi nedeniyle konu geçiştirilebilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 07:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75