Köy yolunu,çöplük yaptılar 

banner37

Bostancı ile Taşpınar arasında kalan yolun her iki tarafı çöp ve pislikten geçilmiyor

Köy yolunu,çöplük yaptılar 
banner90
banner99

Güren TİLKİ

   Güzelyurt’a bağlı Bostancı ile Taşpınar arasında kalan köy yolu, çevre ve doğa düşmanı kişilerce çöplüğe çevrildi. Yolun her iki tarafı çöp ve pisliklerle doldu. 
   Çevreye atılan çöpler arasında molozlar, evsel atıklar, çeşitli mobilyalar, hatta hayvan leşleri bile var. Bölge kokudan ve sinekten geçilmiyor, çöpler sorumsuz kişilerce ateşe veriliyor. Bu da çevre felaketine neden oluyor. 
   KIBRIS’a konuşan Bostancı Muhtarı Fırat Arkın, çöp ve moloz atıklarının etrafa atılmaması için daha önce köylülerle konuştuğunu, ancak sorumsuz kişilerin ne yazık ki çöplerini ısrarla atmaya devam ettiğini belirtti. 
   Arkın, “Gerekli önlemler alınmazsa her yer çöplük olacak” dedi. 
   Bölgeye atılan çöplerin zaman zaman yakılması yüzünden köyde bazen kokudan durulamadığını belirten Arkın, köye hastalık bulaşmasından endişe duyduğunu dile getirdi. 

banner134
   Öte yandan Arkın, geçtiğimiz yıl bakımsızlıktan dökülen Fikri Karayel İlkokulu’ndaki bakım ve altyapı eksikliklerinin tamamlandığını ve 46 yıl sonra Bostancı’ya muhtarlık binasının yapıldığını ve binanın 2021 yılında bitirilmesinin hedeflendiğini de sözlerine ekledi. 


Bostancı ile Taşpınar arasında kalan yolun her iki tarafına çöplüğe çevrildi. Bölgeye moloz, evsel atık, hatta hayvan leşleri bile atıldı. 


Bostancı Muhtarı Fırat Arkın 


Fikri Karayel İlkokulu’ndaki bakım ve altyapı eksiklikleri tamamlandı. 


Bostancı’ya 46 yıl sonra muhtarlık binası yapılıyor. 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2020, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75