Kurumaya yüz tuttu!

banner37

Türkiye’den KKTC’ye deniz altından su taşıyan borulardaki kopma nedeniyle yaklaşık 8 aydır içerisine su akmayan Geçitköy Barajı’ndaki su seviyesi iyice azaldı

Kurumaya yüz tuttu!
banner90
banner8

BARAJIN ÇEVRESİ ÇÖPLÜK OLDU… Geçitköy ve Çamlıbel arasındaki anayol kenarları da çöplük oldu. Vatandaşlar tarafından barajın gözetlendiği noktalarda çevreye atılan pet şişeler ve molozlar, hem çevre kirliliği yaratıyor, hem de çirkin bir görüntüye neden oluyor

Güren TİLKİ

banner134
   Geçitköy Barajı’ndaki su seviyesi gözle görülür şekilde azaldı. Yaklaşık 8 aydır içerisine su akmayan Geçitköy Barajı, kurumaya yüz tuttu.

   Türkiye’deki Anamur Suyu’nu Geçitköy Barajı’na taşıyan borulardaki kopma nedeniyle ocak ayından beri baraja su akışı durmuş durumda.

   Bu sürede birikmiş olan suyun dağıtımı yapıldığı için barajdaki su seviyesi de çok azaldı, vatandaşın susuz kalmaması için yerel su kaynakları devreye sokuldu.

   Öte yandan devlet yetkilileri, konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda, boruların tamir çalışmalarına başlandığını ve Geçitköy Barajı’na Eylül 2020’de Türkiye’den su akışının yeniden başlayacağını söylemişti.

   Bu arada, su seviyesi azalan baraj içerisinde çalışmalar devam ederken, Geçitköy ve Çamlıbel arasındaki anayol kenarları da çöplük oldu. Vatandaşlar tarafından barajın gözetlendiği noktalarda çevreye atılan pet şişeler ve molozlar, hem çevre kirliliği yaratıyor, hem de çirkin bir görüntüye neden oluyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hail Giray
Hail Giray - 3 hafta Önce

Sorumlular ve o çöpleri acımacısca atanlar utansın!

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75