Kuş gözlem yeri yapmak için, 60 çam fidanını kesti

banner37

Orman Dairesi, Geçitköy Barajı yakınlarında kuş gözlem yeri yapılması için verilen 800 metrekarelik alandaki ağaçların yerle bir edildiğini görünce, sözleşmeyi iptal etti

banner87
Kuş gözlem yeri yapmak için, 60 çam fidanını kesti
banner90
banner99

AĞAÇLARI KATLETTİ, CEZASI SADECE BİN 500 TL OLDU… Orman Dairesi, Akdeniz Özel Koruma Çevresi olarak bilinen bölgeye, kuş gözlem yeri yapılması için bir şahısla sözleşme imzaladı. Ancak şahıs sözleşmeye aykırı hareket ederek 800 metrekarelik alan içerisindeki 60 çam fidanını kesti, maki bitki örtüsünü iş araçlarıyla sıyırdı. Orman Dairesi, durum tespiti sonrası sözleşmeyi iptal etti, şahsa bin 500 TL ceza kesti.

Güren TİLKİ

Geçitköy Barajı’nın bulunduğu bölgedeki ormanlık alan içerisinde doğa katledildi.

Orman Dairesi, Akdeniz Özel Koruma Çevresi olarak bilinen bölgeye, kuş gözlem yeri yapılması için bir şahısla sözleşme imzaladı. Ancak şahsın, bu proje için 800 metrekarelik alan içerisindeki 60 çam fidanını kesip, yerle bir ettiği ihbarı üzerine Orman Dairesi yetkilileri harekete geçti.

Yerinde inceleme yapan ekip, sözleşmeyi iptal etti, şahsa ceza kesti. Ancak olan ağaçlara oldu… Ormanlık alan içerisindeki 60 çam fidanı, artık yok.

Karzaoğlu: Ağaçları kesti,

bitki örtüsünü sıyırdı

Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, A.D. isimli şahsa, Geçitköy su projesinin bulunduğu gözetleme yerinin üst kısmına kuş gözlem yeri yapması için yer gösterildiğini söyledi. Söz konusu şahsın sözleşmeye aykırı haraket ettiğini belirten Karzaoğlu, sözleşmenin iptal edildiğini belirtti.

Güzelyurt Orman Dairesi yetkililerine gelen ihbarın değerlendiriliğini ve hazırlanan raporun kendisine sunulduğunu ifade eden Karzaoğlu, bizzat olay yerinde inceleme yaptığını kaydetti.

Karzaoğlu, 800 metrekarelik alan içerisindeki 60 adet çam fidanının kesildiğini ve maki bitki örtüsünün sıyrıldığını ifade ederek söz konusu şahsa bin 500 TL para cezası kesildiğini belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet S PEHLİVANOĞLU
Mehmet S PEHLİVANOĞLU - 9 ay Önce

Çok yazık.Orman Dairesi bu şahısa Projesini sunmadan neden musade etti.Avrupada Binlerce gözlem yeri gördüm hiçbiri Ağaç katletmesi.YA AĞAÇLARDAN YUKSEK YA DA ORMANIN ETRAFINDA OLUR.COK YAZIK KURAK BIR ÜLKEDE YAŞIYORUZ BIR AĞAÇ DURUTMEK NASILMIŞ O KESENLERE SORMAK GEREK.

SIRADAKİ HABER

banner75