banner6

Kuvvetli yağış ve fırtınaya dikkat!

banner37

Meteoroloji Dairesi, uyardı:

Kuvvetli yağış ve fırtınaya dikkat!
banner8

Meteoroloji Dairesi, yarın saat 15.00’e kadar sürecek dönem için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yaparak, oluşabilecek olumsuzluklara karşı yetkililer ve vatandaşlara tedbirli olmaları tavsiyesinde bulundu.
   Meteoroloji Dairesi’nden yapılan açıklamada “Yapılan son meteorolojik değerlendirmeler ışığında bölgemizde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün yer yer kuvvetli (21-50 kg/m²) olacağı, ayrıca rüzgarın bugün güney ve batı, yarın ise kuzey ve batı yönlerden kuvvetli zaman zaman fırtına şeklinde eseceği tahmin edildiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları tavsiye edilir” denildi.

banner134

Açıklamaya göre, Cumartesi günden itibaren Çarşamba güne kadar ise havanın açık ve az bulutlu olması bekleniyor.   En yüksek hava sıcaklığı genellikle iç kesimlerde ve sahillerde 26 – 29 derece,  bugün ve yarın ise iç kesimlerde ve sahillerde 22 – 25 derece dolaylarında seyredecek.
 

LTB, vatandaşları uyardı
 

Lefkoşa Türk Belediyesi, Meteroloji Dairesi’nden alınan bilgiye göre, bugünden itibaren beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtına sebebiyle çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzlukların yaşanabileceğine dikkat çekerek, bu konuda dikkatli olunması konusunda yurttaşlara çağrıda bulundu.
   LTB tarafından yapılan yazılı açıklamada, yurttaşlar, araçlarını tehlike yaratma olasılığı olan ağaçların altına park etmemeleri ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.
   Bahsedilen olumsuzluklar karşısında LTB ekiplerinin yurttaşlara yardımcı olmaları için hazır oldukları belirtilen açıklamada, yurttaşların olası tehlikeli durumlarla karşılaşmaları halinde LTB Alo 185 (24 Saat Çözüm Hattına) ulaşabilecekleri belirtildi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 10:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104