Lağım suyu, Güzelyurt Deresi’ne akıyor

banner37

Güzelyurt’ta Pompa 7 İstasyonu’na atık suyun yanı sıra yağmur suyunun da karışması kapasite aşımına neden oluyor

Lağım suyu, Güzelyurt  Deresi’ne akıyor
banner90
banner99

Güren TİLKİ

   Güzelyurt Belediyesi’ne bağlı köylerden gelen lağım sularının toplandığı Pompa 7 İstasyonu’ndaki atıklar, yine Güzelyurt Deresi’ne ve eski Akdeniz yolu üzerine akmaya başladı.

   Yağmur suyunun, atık su şebekesine karışması dolayısıyla istasyon, kapasitesinin üstüne çıkıyor. Dünkü yağmur sonrası istasyonda biriken atık su, gürül gürül dereye aktı.

   Bölge yine büyük bir çevre felaketiyle karşı karşıya…

Üreticiler

banner134
   Yıllardır bölgede tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticiler, bu durumdan çok dertli.

   Lağım suyunun dere bölgesine akmasına tepki gösteren üreticiler, o bölgede hayvanlarını otlattıklarını söyledi.

   İnsanlar için de hastalık tehlikesi doğuran çevre felaketi sorununa 4 yıldır çözüm bulunamadığını ifade eden üreticiler, “Artık yeter” dedi.

Özçınar: Çözümü yok

   Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, yağmur sularının atık su şebekesine karışmasının büyük sıkıntı yaşattığını belirtti.

   Özçınar, kanalizasyon hattına anlık bazda ve dizayn kapasitesinin çok üzerinde ciddi miktarda su girişi olduğunda pompa istasyonunun kapasitesinin bunu karşılayamadığını ve taşkın hattından dereye taşmakta olduğunu söyledi.

   Teknik bir sorun yaşandığını ifade eden Özçınar çözümün olmadığını, taşmanın yerleşim yerlerinden 200-300 metre uzakta olduğunu kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Guzelyurtlu
Guzelyurtlu - 8 ay Önce

200 300 metre derken ne rahat soyluyor. Dibimizde hastalik saciyor bu dere fakat yillardir birsey yapilmiyor. Gat gravat maaslarda tamam. Vatandas dusunsun.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75