banner6

Lağıma, pompa istasyonu arızalandı mazereti

banner37

Girne’nin Karakum bölgesinde Püsküllü Plajı diye bilinen yerde, denize akan lağımla ilgili olarak Çevre Koruma Dairesi, dün olay yerinde inceleme yaptı

Lağıma, pompa istasyonu arızalandı mazereti
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Çevre Koruma Dairesi, Girne’nin Karakum bölgesinde bulunan ve Püsküllü Plajı diye bilen yerden denize akan lağım sularıyla ilgili olarak yaptığı araştırmada, Girne Belediyesi’nin orada bulunan pompa istasyonundan kaynaklanan arıza nedeniyle lağım suyunun denize aktığını saptadı.

KIBRIS Gazetesi’nin dün birinci sayfadan verdiği haberinin ardından Çevre Koruma Dairesi harekete geçerek dün, Girne’de Karakum Bölgesi’ndeki Püsküllü plajı diye bilinen bölgede incelemede bulundu.

Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı, KIBRIS Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, dün olay yerinde Girne Belediyesi Atık Şube Ekibi’nin de olduğu sırada yapılan inceleme sonucu, problemin pompa istasyonundaki

arızadan kaynaklandığının tespit edildiğini söyledi. Onarım için belediyeye bir hafta süre verdiklerini aktaran Akolgalı, konunun takibinde olacaklarını belirtti.

Güngördü: Arıza hemen giderilecek

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de KIBRIS Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, aşırı yağmurlar dolayısıyla, pompa istasyonundaki makinenin ciddi şekilde taş ve çamurla dolduğu için arıza yaşandığını söyledi. Belediye ekiplerinin olay yerinde çalışmalara başladığını kaydeden Güngördü, sorunun birkaç gün içerisinde giderileceğini bildirdi.

İlgili haber: 

>>> İkinci lağım felaketi 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 08:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104