Mağusa göle döndü!

banner37

Gazimağusa’da bir önceki geceden itibaren aralıksız yağan şiddetli yağmur yüzünden yollar, sokaklar suyla doldu; bölge sakinleri, esnaf, öğrenci ve sürücüler zor anlar yaşadı

banner87
Mağusa göle döndü!
banner90
banner99

HAYATI FELÇ ETTİ…Saatlerce yağan yağmur, altyapı eksikliği nedeniyle yollarda, okullarda ve evlerde birikti; deyim yerindeyse Gazimağusa’yı felç etti. Yağmur nedeniyle okulları, evleri ve işyerlerini su bastı, ilgililerden yardım isteyen çok sayıda kişi perişan oldu. Yüzlerce öğrencinin öğrenim gördüğü Gazimağusa Türk Marif Koleji avlusu da adeta göle döndü. Okul, tatil edildi

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, bir önceki geceden itibaren aralıksız yağan şiddetli yağmur yüzünden su birikintileri oluştu. Hayatı felç eden yağışlar, bölge sakinlerine, esnafa, öğrencilere ve sürücülere zor anlar yaşattı.

Saatlerce yağan yağmur, altyapı eksikliği nedeniyle yollarda, okullarda ve evlerde birikti; deyim yerindeyse Gazimağusa’yı felç etti.

Yağmur nedeniyle okulları, evleri ve işyerlerini su bastı, ilgililerden yardım isteyen çok sayıda kişi perişan oldu.

Altyapının bir an evvel iyileştirilip çağdaş bir yapıya kavuşturulması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, her yağmur yağdığında benzer sorunlarla uğraşmaktan bıkıp usandıklarını dile getirdi.

Bölgedeki Küçük Sanayi Bölgesi, Bahriyeli Sokak, Şehit Yusuf Cezar Sokak ve daha birçok sokak, yağmur suyuyla doldu.

Yüzlerce öğrencinin öğrenim gördüğü Gazimağusa Türk Maarif Koleji avlusu da adeta göle döndü. Okul, tatil edildi.

Yağmur suyuyla kapanan yollar, hazırda bekleyen ekiplerin müdahalesi ve koordineli çalışmasıyla ciddi bir mağduriyet yaşanmadan trafiğe yeniden açıldı.

Polis, kapanan yollarda, güvenlik önlemi alıp, yolun trafiğe açmasını sağladı.

Mavideniz: “Çaresizim, yardım edin”

İlgililere kalıcı çözüm çağrısı yapan vatandaşlardan Hanife Mavideniz ise yağmur suyunun evini bastığını belirterek, yaşadığı korku dolu anları anlattı.

25 yaşında, eşinden ayrı olup, 7 çocuğuyla Karakeşliler Bölgesi’nde Anadolu Mahallesi’nde bir yakınlarının verdiği baraka evde yaşadıklarını anlatan genç kadın, ilgililerden destek istedi ve şöyle konuştu:

“Eşimden boşandık. En küçüğü 1.5, en büyüğü 9 yaşında olan 7 evladım var. 2’si kısa bir süre önce ameliyat oldu. Halen tedavileri sürüyor. Barakadan olan evimiz dere yatağında. Dereden taşan yağmur suyu evi bastı, tüm eşyalar su altında kaldı. Çok korktuk. Yataklar ıslandı. Ne yapacağımı bilmiyorum, çaresizim.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
memet
memet - 3 ay Önce

TC yardim talep et

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108