Mağusa, suya gömüldü

banner37

Gazimağusa’da dün akşamüstü yarım saat yağan şiddetli yağmur nedeniyle evleri su bastı, yollar kapandı, insanlar araçlarında mahsur kaldı

banner87
Mağusa, suya gömüldü
banner90
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da dün 16.30 ve 17.00 saatleri arasında yağan yağmur, kentte birçok noktada su baskınlarına neden oldu.

Şiddetli yağmur nedeniyle oluşan su baskınları Sema Otel yanındaki çember, İnce Elektronik’in bulunduğu Gürün Sokak, 15 Ağustos Bulvarı, Şehit Yusuf Cezar Sokak ve Açık Pazar’da hayatı felç etti.

15 Ağustos Bulvarı üzerinde bulunan Canova Petrol İstasyonu’nun karşısında ilkokul öğrencilerini taşıyan bir minibüs suların içinde mahsur kaldı. Mahsur kalan çocukları Gazimağusa İtfaiyesi kurtardı. Yine her yağmurda sularla dolan Şehit Yusuf Cezzar Sokak bu kısa süreli yağmurda da sularla doldu. Sokak üzerinde 1 metreyi aşan su birikintisi oluşurken, çok sayıda vatandaş evlerinde mahsur kaldı.

Sokak üzerinde suyu tahliye etmek için bulunan su motorunun devreye girmemesi nedeniyle su baskının oluştuğu öğrenildi. Yine Şehit Yusuf Cezzar Sokak üzerinde bulunan Behiye Ülsol’a ait evi su bastı.

Özellikle Sema Otel yanındaki çemberde, 15 Ağustos Bulvarı üzerinde ve Şehit Yusuf Sokak üzerinde oluşan 1 metrelik su birikintisi birçok aracın arızalanmasına neden oldu. 15 Ağustos Bulvarı’nda suların içinde araçlarında kalan vatandaşları Gazimağusa İtfaiyesi kurtarırken, diğer noktalarda araçlarında mahsur kalan vatandaşları diğer vatandaşlar kurtardı. 15 Ağustos Bulvarı’nda birçok işyerini su basarken, vatandaşlar hemen hemen her yağmurda benzer durumu yaşadıkları için isyan etti.

Yıllardır evini su basan Behiye Ülsol, günümüze kadar evini defalarca su bastığını ancak yine de hiçbir önlem alınmadığını söyledi.

Bankadan borçlanarak evindeki eşyaları yenilediğini anlatan Ülsol, daha borç ödediğini ancak bu felaketten sonra geriye kalan borcunu nasıl ödeyeceğini bilemediğini kaydetti.

Behiye Ülsol, bundan önceki su baskınında evine bir hafta giremediğini, yine aynısı olması durumunda bu kez nerede kalacağını bilemediğini dile getirdi.

Yetkililerden zararını karşılamasını talep eden Ülsol, her yağmurda sularla dolan kaldığı sokağa da kalıcı bir tedbir alınmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75