banner6

Masalar kırık, çöpler etrafta

banner37

Gazimağusa Bölgesi’nin tek piknik alanı olan Bedi’s Piknik Alanı’nın hali içler acısı. Gazimağusa ve bölge halkının piknik yapabileceği tek yer olan Bedi’s Piknik Alanı bakımsızlık ve ilgisizlikten dökülüyor. Betondan yapılan oturaklı masalar ile mangalları kırılan alanı çevreleyen teller de yerle bir ve param parça. Alan aynı zamanda sorumsuz kişilerin attığı veya piknik yaptıktan sonra geride bıraktığı çöpler nedeniyle de çirkin bir görünümde.

Masalar kırık, çöpler etrafta
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa Bölgesi’nin tek piknik alanı olan Bedi’s Piknik Alanı’nda uzun zaman önce yapılan beton masalar ve sandalyelerin büyük çoğunluğunun kırık olması kötü görüntülere yol açıyor. Piknik alanında Boğaz Piknik Alanı’ndaki kadar olmasa da bırakılan çöpler kirlilik yaratıyor.

banner134

Konu ile ilgili olarak gazetemiz KIBRIS’ı arayarak şikâyette bulunan bir vatandaş, bölgenin tek piknik alanında oturacak sağlam masa ve sandalye bulamadığından yakındı.

Söz konusu vatandaş, alanın sorumsuz kişiler tarafından bırakılan çöpler nedeniyle oldukça kirli olduğuna değinirken, alanı çevreleyen tellerin de yıllar önce parçalandıklarını söyledi.

Söz konusu vatandaş, Gazimağusalılar’ın ve Yeniboğaziçililer’in uğrak yeri olan piknik alanının bu halinin bölgeye yakışmadığını belirtti.

Poyraz: Bayramdan sonra her şey düzelecek

Konu ile ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Orman Dairesi Müdür Vekili Ercan Poyraz ise, piknik alanındaki büfenin bir şahsa şartname karşılığında kiralandığını ve Kurban Bayramı’nın ardından bu şartname gereği alanda bulunan tüm masaların yenileneceğini açıkladı.

Poyraz, yine çöplerle ilgili sıkıntının da bayramın ardından çözüleceğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88