banner6

Önce avlandılar, sonra kutladılar

banner37

Adanın dört bir yanından Karaoğlanoğlu’ndaki balıkçı barınağına giden balıkçılar, balon balığı avlayıp, birlikte keyifli bir gün geçirdi

Önce avlandılar, sonra kutladılar
banner99

Ceren ÖZBİL

Alsansancak Avcılık ve Atıcılık Federasyonu, dün Karaoğlanoğlu’ndaki balıkçı barınağında “Balon Balığı Avlama” etkinliği düzenledi.

Balon balıklarının zararına dikkat çekip, Karaoğlanoğlu’ndaki balıkçı barınağını tekrardan halkla buluşturmak için yapılan etkinliğe adanın dört bir yanından balıkçılar katıldı.

Sabahın erken saatlerinde barınağa giden balıkçılar, sandallarını alıp, denize açıldı ve balon balıklarını avladı.

Ayrıca barınak yakınlarına döner ve çeşitli içecekler satan stantlar kuruldu. Etkinlik festival havasında geçti.

Bazı balıkçıların etkinliğe çocuklarıyla katılması dikkat çekti.

Devletten destek bekliyorlar…

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Alsancak Avcılık ve Atıcılık Federasyonu Başkanı Sait Faraçoğlu, etkinliği düzenledikleri barınağın 1974 yılı öncesinde de barınak olarak kullanılan bir yer olduğunu söyledi.

Ancak birkaç yıl önce çıkan fırtınada barınağın yıkıldığına değinen Faraçoğlu, bu nedenle kullanılamaz bir hale geldiğin ifade etti.

Faraçoğlu federasyon olarak bu barınağın bakımını yaptıklarını ve kullanılır bir hale geldiğini belirtti ve geri kalan kısmında ise devletten destek beklediklerini söyledi.

Sait Faraçoğlu, bu alanın sadece balıkçılar değil, su sporu ile uğraşan kişiler için de önemli bir yer olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 08:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104