banner6

Ormanlık alan her an kül olabilir!

banner37

Yeşilırmak’ta ormanlık alan içerisinde çöp atılması için kazılan çukur, ne yazık ki araçların ulaşımına uygun bir yerde olmadığından kullanılamıyor. Vatandaş da çöplerini çukurun çok yakınındaki boş bir alana atmaya başladı. Dağ gibi biriken çöpler arasında yangına neden olabilecek maddeler ve eşyalar da var.  Yeşilırmak Muhtarı İsmet Özpolat, yetkililerin bir an önce önlem almasını isteyerek “Facianın eşiğindeyiz” uyarısında bulundu.

Ormanlık alan her an kül olabilir!
banner150

banner150 banner150

Güren TİLKİ

Lefke Belediyesi, Yeşilırmak’ta halkın çöplerini ve molozlarını atması için büyük bir çukur kazdı… Ancak çukurun bulunduğu yer oldukça tehlikeli… Bu nedenle ne kamyonlar ne de arabalar bölgeye girip çöplerini dökemiyor…

Böyle bir hamle yapılması durumunda söz konusu araçların devrilip çukur içerisine düşme tehlikesi var.

Çöp ve molozlar için ayrılan bu alana ulaşmak mümkün olmayınca çareyi vatandaş yine kendi başına buldu. Bölge halkı, çöplerini çukurun olduğu bölgede ancak çukurdan 2-3 metre uzaklıkta bulunan boş alana bırakıyor.

Tarım ilaçları, yiyecekler, evsel atıklar, ev eşyaları, mobilyalar gibi birçok atığın bulunduğu alan ormanlık bölgeye de yakın… Bu nedenle çöplerin orada olması yangın tehlikesini de taşıyor…

Özpolat: Facianın eşiğindeyiz

Yeşilırmak Muhtarı İsmet Özpolat, üç yıldan beridir köyde bulunan futbol sahası yakınlarında köyün kullanımında olan bir çöplük olduğunu söyledi. Özpolat, yetkililerin bir an önce önlem almasını isteyerek “Facianın eşiğindeyiz” uyarısında bulundu.

Lefke Belediyesi ve Lefke Kaymakamlığı’na çöplerin örtülmesi, gömülmesi, alınması gibi gerekli uyarıları yaptığını ifade eden Özpolat, kimsenin konuyla ilgilenmediğinden şikayet etti.

Özpolat, köyün yangın tehlikesiyle karşı karşıya olduğu uyarısında bulunarak ormanlık alanın çöplere çok yakın olduğunu, olası bir yangının Lefke’ye kadar ulaşabileceğini söyledi. 2006 yılında Yeşilırmak’ta çıkan bir yangını hatırlatan Özpolat, yangına köylülerin müdahale ettiğini belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104