banner6

Parkın bakımsızlığı utandırıyor

banner37

Taşkınköy’de UBP ve DP ilçe örgüt binalarının bulunduğu sokakta kaderine terk edilen küçük park, bakımsızlıktan dökülüyor. Uzun süredir bakımı yapılmayan parktaki banklar tahrip edilmiş, birçoğunun üzerini salyangozlar kaplamış. İnsanların uğramadığı park, sokak hayvanlarının meskeni olmuş.

Parkın bakımsızlığı utandırıyor
banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI

Taşkınköy’de, Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Demokrat Parti’nin (DP) ilçe örgüt binalarının önünde bulunan küçük parkın bakımsızlığı, bölge halkının utanç kaynağı olmuş durumda. Uzun süredir bakım yüzü görmeyen parktaki banklar çoktan kırılıp dökülmüş, geride kalan parçalarının üzerini salyangozlar kaplamış.

Her yerin betonlaştığı ülkemizde, insanların bir nebze olsun nefes alıp ruhunu dinlendirmesi için bırakılan ve genelde park olarak değerlendirilen yeşil alanlar, ne yazık ki ilgisizliğin kurbanı olmuş durumda.

Sokak hayvanlarının meskeni oldu!

Taşkınköy’de kaderine terk edilen parkın durumu yürek burkuyor. Genellikle çocuk ve yaşlıların kullandığı alan olan parktaki banklar kırılmış, her yeri yabani otlar kaplamış.

Şu anki hükümeti oluşturan iki siyasi partinin ilçe örgüt binalarının bulunduğu mahalledeki parkın bakımsızlığı, bölge halkının utancına utanç, üzüntüsüne üzüntü katıyor.

Bakımsızlığı nedeniyle insanların uğramadığı parkı ise sokak hayvanları mesken tutmuş durumda.

Vatandaşlar ilgi bekliyor

Bölge sakini vatandaşlar, mahallelerindeki parkın bu denli bakımsız bırakılmasını anlayamadıklarını belirterek, “Belediye uzun süredir bu parka uğramadı. Hükümet ortağı olan UBP ve DP’nin de ilçe örgüt binalarının önündeki bu bakımsızlığa göz yummasını bir türlü anlayamıyoruz. Kim ilgilenecekse ilgilensin artık” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 13:06
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104