banner6

Saatlerce yardım bekledi

banner37

Lefkoşa Hamitköy’de yol içerisinde yatan köpeğe, Selçuk Tekol dışında kimse sahip çıkmadı

Saatlerce yardım bekledi
banner99

Ülkemiz yollarında her gün yaralı veya telef olmuş hayvanları görmek mümkün.

Hepimiz görüyoruz ama bu duruma duyarlı davranıp yaralı olanları iyileştirmeyi, ölü olanları yol içerisinden kaldırıp kenara çekmeyi veya gömmeyi pek azımız yapıyor.

Anayollarda sıkça yaşadığımız ve bizi vicdanımızla baş başa bırakan bu olayın bir örneği dün Lefkoşa Hamitköy’de yaşandı.

Sabah işe giderken yol içerisinde yaralı bir köpek gören Selçuk Tekol, bu duruma kayıtsız kalamadı. Tekol, işini halletti ve dönüşte hâlâ köpeğin orada olduğunu görünce onu arabasına aldı.

Ayağından yaralı olan köpeğe en iyi bakımı Veteriner Dairesi’nin yapacağını düşünen Tekol, daireye gittiğini ve orada köpeğe müdahalede bulunulamayacağının kendisine söylendiğini iddia etti. Daireden personelin kendisini Lefkoşa’daki köpek barınağına yönlendirdiğini belirten Tekol, “Barınağın tam teşekküllü, ameliyatların da yapıldığı bir yer olduğu söylendi. Barınağa gittik ancak orada köpeği tedavi edecek bir yer olmadığını gördük” dedi.

Tekol, yaşadıklarını KIBRIS Gazetesi’ne anlattı, bu yaralı köpeklere kimlerin sahip çıktığını sordu.

Tekol, köpeği kendi imkanlarıyla veterinere götürdü. Köpeğin kalçasının kırık olduğu, kısa süreli ilaç tedavisi sonrası ameliyat edileceğini belirten Tekol, köpeğin tasmasının olduğunu ancak çipinin bulunmadığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104