Saha çilek tarlası oluyor, eğitim yuvası pislik içinde

banner37

Yeşilırmak Muhtarı İsmet Özpolat, tüm çağrılarına rağmen köyün sorunlarını çözmek için kimsenin kılını kıpırdatmadığını söyledi

banner87
Saha çilek tarlası oluyor, eğitim yuvası pislik içinde
banner90
banner8

Güren TİLKİ

Yeşilırmak, sorunlarla boğuşuyor. Yeşilırmak Muhtarı İsmet Özpolat’a köydeki sorunları sorduk, bir dokunduk bin ah işittik…

Özpolat çok dertli… İkinci dönem muhtarlık görevine getirilen Özpolat, köyün kullanımında bulunan futbol sahasının çilek tarlası yapılacağını, eğitim yuvası Yeşilırmak İlkokulu’nun da pislik yuvası olduğunu anlattı.

Özpolat, ne taleplerine ne de çağrılarına kimsenin cevap vermediğinden yakındı.

“Futbol sahasını sürdüler, çilek ekeceklermiş”

İsmet Özpolat, dört yıl boyunca köyün sorunlarını çözmek için çalmadık kapı bırakmadığını söyledi. İş yapmak istediğini ancak engellendiğini iddia eden Özpolat, 1981 yılından beri Spor Dairesi’ne ait olan, köyün kullanımındaki futbol sahasının atıl kaldığını söyledi.

Özpolat, sahanın birilerine “peşkeş” çekildiğini öne sürerek, “Futbol sahasını iş araçlarıyla sürdüler. Tarlayı düzleştirdiler. Futbol sahasının çilek tarlasına dönüştürüleceğini öğrendik” dedi. Özpolat, sahanın kullanımının kendilerine ait olduğunu gösteren belgeleri de sakladığını belirtti.

“Kapanan Yeşilırmak İlkokulu pislik içinde”

Muhtar İsmet Özpolat, ilkokulların birleşmesinden sonra kapanan Yeşilırmak İlkokulu’nun da atıl durumda kaldığını söyledi.

Okul kapılarının çalındığını, camlarının kırıldığını, içinin pislikten geçilmediğini belirten Özpolat, “Eğitim yuvasına böyle mi sahip çıkıyoruz. Okul olarak kullanılmayacaksa bile başka bir amaçla büyük bina hizmet için kullanılabilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75