Sahil, çöplerden arındırıldı

banner37

Çevreci eylemleriyle bilinen ‘No Straws North Cyprus’ oluşumunun yeni adresi Lapta oldu

Sahil, çöplerden arındırıldı
banner90
banner8

Ali ÇATAL

Belirli aralıklarla toplanarak sahil ve denizlerdeki çöpleri toplamayı kendine misyon edinen No Straws North Cyprus, bu kez Lapta’daki çöpleri topladı.

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ ve Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser’in de katıldığı deniz ve sahil temizliği yaklaşık 2 buçuk saat sürdü.

banner134
Etkinlik sonrası denizin ve sahilin gözle görülür anlamda temizlenmesi çevrecileri mutlu etti.

No Straws North Cyprus aktivisti Diana Suyunshalina, “Lapta’daki eylemimizden beklenen sonucu aldık. Kazak, Rus, İngiliz, İsrailli, Polonyalı, Fransız, Hindu ve Belaruslu arkadaşların birliğinden ibaret bir örgütümüz var. Özellikle belediye başkanlarımıza, burada bizleri yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ederim” dedi.

Suyunshalina, çevreci eylemlerinin ve temizlik çalışmalarının ‘kapsamları ve içerikleri genişleyerek’ devam edeceği müjdesini de verdi.

Örgüt aktivistlerinden Svetlana Shamatrina ve Anna Mataras da “Tek derdimiz çöp toplamak değil; ‘insanları çöp toplatmak zorunda bırakmayacak’ çocuklar yetiştirmek” diyerek misyonlarının çevre duyarlılığına sahip bireyler yetiştirmek olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75