Sanatçılarımızdan, ‘yaban hayatına’ destek için müzik şöleni

banner37

Taşkent Doğa Parkı yararına pazar günü düzenlenecek etkinlikte, Arda Gündüz, Grup Rast, Sol Anahtar ve Grup Baria konser verecek, stantlar kurulacak ve aktiviteler yapılacak

banner87
Sanatçılarımızdan, ‘yaban hayatına’ destek için müzik şöleni
banner90
banner8

Aliye ÖZENCİ

Ülkemiz sanatçıları yine duyarlılık örneği sergileyerek yeni bir destek projesi için kolları sıvadı.

Proje, yaban hayatına destek için gerçekleştirilecek. Taşkent Doğa Parkı’nın çalışmalarına katkı sağlamak isteyen sanatçılarımız, 22 Eylül Pazar günü “Yaban Hayat Destek Konseri” düzenliyor.

Sanatçı Arda Gündüz, Grup Rast, Sol Anahtar ve Grup Baria’nın 15.00-22.00 saatleri arasında sahneye çıkacağı konser için biletler 30 TL’den satışa çıktı.

Taşkent Doğa Parkı, Lefkoşa Kızılbaş Gençlik Merkezi (Emine Reis), Barfly, Khora Kitap Evi’nden ayrıca etkinlik günü kapıdan bilet alınabilecek. Detaylı bilgi için  “0533 860 3268 (Fatoş)”, “0533 841 4004 (Ufuk)”, “0548 8442295 (Fayka-Mağusa)”, “0533 830 2439 (Murat-Girne)” numaralı telefonlar aranabilecek.

Gündüz: Hem eğlenelim hem

de destek olalım istedik

Projeye destek veren sanatçı Arda Gündüz, arkadaşlarıyla Taşkent Doğa Parkı’nı ziyaret ettiklerinde konser projesinin bir anda gündeme geldiğini söyledi.

Gündüz, şöyle dedi:

“Oradaki koşulları gördük ve biz de destek olalım istedik. Yardım amaçlı bir şeyler yapmaya karar verdik. Arkadaşlarla konuşmaya başladık. Ülkede hiçbir karşılık beklemeden güzel birşeyler yapmaya çalışan insanların var olduğunu gördük ve bu yola çıktık. Projenin içeriği konser olacaktı ama fikirler üretildikçe, ‘mini festival’ oldu. Etkinlikte skeçler sunulacak, standlar kurulacak, müzik ve daha birçok etkinlikler yer alacak.

Bu yola ilk günden gönül veren Fatma Faiz ve Bülent Ufuk Bulli etkinliğin en iyi şekilde düzenlenmesi için canla başla çalışıyor. Grup Rast, ben, Sol Anahtarı, Grup Baria düzenlenecek etkinliğe hiç düşünmeden katılmayı kabul ettik”.

Arda Gündüz, etkinlikten elde edilecek tüm gelirin Taşkent Doğa Parkı’na bağışlanacağını belirtti.

Gündüz, “Ne kadar duyarlı olursak o kadar insan oluyoruz. Çünkü mesele evimizde beslediğimiz hayvanı sevmek değildir sadece. Bütün canlıları sevebildiğimiz ve elimizden geldiğince, yardıma muhtaç olanlara yardım edebildiğimiz sürece hayvansever oluyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75