banner6

Şaşırmayın! O bir kedi

banner37

Gaziveren’deki Afrodit Sitesi’nde dolaşan ve görüntüsüyle herkesin ilgisini çeken ‘Trey’, Dünya’daki tüysüz 3 hayvan ırkından biri…

Şaşırmayın! O bir kedi
banner151

Güren TİLKİ

Gaziveren’deki Afrodit Sitesi’nde görülen Sfenks cinsi kedi, herkesin dikkatini çekti.

Dünyadaki tüysüz 3 hayvan ırkından biri olan Sfenks kedisi, birçok kediden farklı bir görüntüye sahip. Kediyi, sitede kalan yabancıların Güney Kıbrıs’tan aldığı öğrenildi.

Site içerisindeki diğer kedilerle birlikte dolaşan ve ‘Trey’ adı verilen kedi, herkesin ilgi odağı.

Sfenks kedisinin özelliği

Bambino kedisi de denilen Sfenks kedisi, tamamen tüysüz olma özelliğiyle dikkat çeker. Evde kedi beslemek isteyen fakat tüylerden rahatsız olanlar ya da tüye alerjisi olanlar için ideal bir kedidir. Üstelik Sfenks kedisi sahiplerine aşırı derecede bağlıdır ve fazla yaramaz değildir.

Normalde kediler kendilerini yalayarak temizlerler. Ancak Sfenks kedisinin tüyü olmadığı halde kıl kökleri vardır. Her kedide olduğu gibi bu köklerden yağ çıkar. Tüy olmadığı için bu yağ derinin üzerinde kalır. Bu nedenle Sfenks kedisi haftada 1 kere yıkanmaya ihtiyaç duyar. Aksi halde üzerinde kir tabakası oluşabilir ve bu kötü koku yapabilir.

Sfenks kedileri, tüysüz oldukları için dış etkenlerden de çok etkilenirler. Özellikle soğuğa karşı hassastırlar. Bu nedenle bu kedileri soğuğa karşı korumanız gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 08:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110