Seferber oldular ama makilik alan ile 4 zeytin ağacı yandı

banner37

Bağlıköy’deki mezarlığın üst kısmında dün sabah çıkan yangında, beş dönümlük arazi yanarak zarar gördü. Bölge halkı, yangının kasıtlı çıkarıldığını iddia etti

banner87
Seferber oldular ama makilik alan ile 4 zeytin ağacı yandı
banner8

YANGIN, İNSAN GÜCÜYLE SÖNDÜRÜLDÜ… Bağlıköy’de çıkan yangına, müdahale arazi şartlarının engebeli olmasından dolayı herkesi zorladı. Yangına araçlarla müdahale etmekte güçlük çeken ekipler, yangının yayılmasını engelleyebilmek için insan gücüne başvurdu. Güzelyurt ile Gemikonağı itfaiyeleri, Orman Dairesi personeli ve bölge halkı, alevleri söndürebilmek için büyük mücadele verdi.

Güren TİLKİ

Lefke’ye bağlı Bağlıköy mezarlığının üst kısmında dün sabah saatlerinde çıkan yangında, beş dönümlük arazi yanarak zarar gördü. Bölge halkı yangının kasıtlı olarak birileri tarafından çıkarıldığını iddia etti.

Dün saat 04.00 sıralarında çıkan yangına, itfaiye ve Orman Dairesi ekiplerinin yanı sıra bölge halkı da müdahale etti.

Ekiplerin güçlükle söndürebildiği yangın sonucunda beş dönümlük arazide bulunan kuru otlar ve makilik alan tamamen, dört adet zeytin ağacı ise kısmen yandı.

Lefke Kaymakamı Sadi Güneş ve Güzelyurt İtfaiye Şubesi Müdürü Halil Yarıcıoğlu da yangın bölgesinde incelemelerde bulundu.

Polis olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Bölge halkı panik oldu

Bağlıköy’deki yangın, bölge halkının paniğe kapılmasına neden oldu. Büyük korkuyla uyanan bölge halkı, mezarlığın üst kısmında bulunan dağlık bölgede çıkan yangını görünce hemen itfaiyeyi aradı.

Kısa sürede olay yerine giden Güzelyurt ve Gemikonağı itfaiyeleri, arazi şartlarının engebeli olmasından dolayı yangına araçlarla müdahale etmekte güçlük yaşadı. İtfaiye ekipleri, yangının yayılmasını engelleyebilmek için insan gücüne başvurdu.

Yangının büyümeden kontrol altına alınabilmesi için itfaiye ekiplerine yardım eden bölge halkından bir vatandaş ise engebeli olan arazide düşme tehlikesi geçirdi ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Yangının “ucuz atlatıldığını” belirten bölge halkı, adada yangın helikopterinin bulunmasının şart olduğunu vurguladı.

Ayrıca bölge halkı, söz konusu yangının bazı kişi veya kişiler tarafından ikaz niteliğinde çıkarıldığını öne sürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108