Selin yarattığı tahribat düzeltiliyor

banner37

Lapta- Başpınar bölgesinde yaşayan bir vatandaş, belediyenin mahalledeki dereyi toprakla doldurduğunu iddia etti, Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ iddiayı reddetti

Selin yarattığı tahribat düzeltiliyor
banner90
banner8

“TOPRAK, DERE YAMACINDA”…

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Yavuzlar Mahallesi’ndeki söz konusu derede, 2 yıl önce yaşanan sel felaketi dolayısıyla meydana gelen tahribatın düzeltme çalışması yapıldığını belirterek, fotoğrafın toprakların dereye dökülüyormuş izlenimi yarattığını, ancak bu toprakların gerçekte derenin yamacına dökülmüş durumda olduğunu söyledi.

Ahmet UÇAR

   Ülkemizde 2018 yılında gerçekleşen sel felaketi birçok bölgede olduğu gibi Lapta’ya bağlı Başpınar bölgesinde de ciddi zararlara yol açmıştı. Bu zararlardan birisi ise bölgedeki derenin hasar almasıydı.

   Ülkemizde geçtiğimiz günlerde şiddetli yağışlarının yaşanması üzerine bir vatandaş, sosyal medyada Lapta, Başpınar bölgesinde, Yavuzlar Mahallesi’nde yer alan söz konusu derenin Lapta Belediyesi tarafından toprakla kapatıldığını ve derenin su akışının kesildiğini iddia etti.

   KIBRIS’ın görüşüne başvurduğu Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ ise, sosyal medya üzerinden Lapta Belediyesi’ne yöneltilen iddiaların gerçeği yansıtmadığını savunarak, bölgede tahribat değil düzenleme yapıldığını belirtti.

   Ülkemizde 2018 yılında gerçekleşen sel felaketinden en çok etkilenen bölgelerden birisinin Lapta Başpınar bölgesi olduğunu ve araçların, minibüslerin bu dereye düştüğünü anımsatan Aktuğ, bölgenin düzeltilmesi için 2 yıldır çeşitli makamlara başvurduklarını ancak herhangi bir olumlu cevap alamadıklarını anlattı.

   Aktuğ, bölgede kendi çabalarıyla düzeltmeler yaptıklarını ifade ederek, “Lapta Belediyesi’nin dereye toprak döktüğü iddiasını kabul etmek mümkün değil. Bölgede gereken çalışmaları yapıyoruz. Çekilen fotoğrafta toprakların derenin içine döküldüğü gözüküyor ancak topraklar normalde derenin yamacına dökülmüş durumda. Derenin içine değil. Daha detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, Belediye’ye uğrasın, anlatalım” dedi.

Lapta, Başpınar bölgesinde ikamet eden bir vatandaş, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Yavuzlar Mahallesi’nde yer alan derenin Lapta Belediyesi tarafından kapatıldığını ve derenin su akışının kesildiğini iddia etti.

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, vatandaşın iddiasını şiddetle reddederek “tahribat değil, düzeltme yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

banner134

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2020, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75