banner6

Sinek ve kötü kokudan durulmuyor

banner37

İnönülü Mehmet Özyürekliler, evinin hemen yanında bulunan ağıl yüzünden, büyük rahatsızlık yaşadıklarından şikâyet etti

Sinek ve kötü kokudan durulmuyor
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa kazasına bağlı İnönü’de, Mehmet Özyürekliler isimli vatandaş, evinin hemen yanında bulunan ağıl nedeniyle büyük rahatsızlık yaşadıklarını söyledi.

Ağıl nedeniyle kötü koku ve sineklerin kendilerini oldukça rahatsız ettiğini kaydeden Özyürekliler, tüm başvurularına rağmen ağılın bir türlü köyden çıkarılmadığını kaydetti.

Gazetemiz KIBRIS’ı arayarak şikayette bulunan Mehmet Özyürekliler, evinden 70 metre uzaklıktaki ağıl nedeniyle kötü koku ve sineklerden dolayı çok rahatsız olduklarını belirtti.

Söz konusu ağıldaki hayvanların evinin tam önünde otlatıldığını da öne süren Özyürekliler, bu şikâyetini İnönü Belediyesi’ne de, Kaymakamlığa da, polise de bildirdiğini ifade etti.

Mehmet Özyürekliler, 1.5 yaşında çocuğunun dahi sinekler tarafından sürekli ısırıldığından şikayet etti.

Ağıldan evlerine ulaşan kötü koku yüzünden misafirlerinin dahi rahatsız olduğunu anlatan Özyürekliler, ağılın köyün dışına çıkarılmasını talep etti.

Mehmet Özyürekliler, İnönü Belediyesi’nin, sorunun çözümünün kendilerinde olduğunu kabul etmediğini de iddia etti.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü, Mehmet Özyürekliler’in evinin hemen yanında bulunan ağılın sahibine geçmişte, köyün dışında devlet tarafından bir ağıl yapıldığını ancak şahsın bu ağılı sattığını söyledi.

Ali Öncü, şahsın, ağılını yeniden köyün içine taşıdığını kaydetti. Belediye olarak bu şahsa ağılını köyün içinden kaldırmasını istediklerini anlatan Öncü, kendilerinin belediye olarak müdahale şanslarının olmadığını savundu.

Ali Öncü, kaymakamlıkla görüşerek, yeniden dava açılıp, ağılın, köyden çıkarılmasını isteyeceklerini açıkladı.

Gazimağusa Kaymakamı Dürdane Acı ise söz konusu şahsa, TC Elçiliği tarafından, tam teşekküllü bir ağıl yapıldığını ancak bu şahsın bu ağılı satarak yeniden köy içerisine ağılını taşıdığını söyledi.

Dürdane Acı, kendilerinin bu şahsa ağılını köyden çıkarması için yazılı uyarı yaptıklarını kaydetti. Yazılı uyarıdan fazla bir şey yapamayacaklarını ve şikayetçi olan Mehmet Özyürekliler’in İnönü Belediyesi’ne yazılı şikayette bulunması gerektiğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 09:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104