Sokağa taşan hurdalar kaldırılıyor

banner37

KIBRIS’ın “Hurda araçlar sokağa taştı” haberi, Haspolat’ta yol kenarlarına gelişigüzel atılan hurda ve kazalı araçların toplatılması için ilgili şirketleri harekete geçirdi

Sokağa taşan hurdalar kaldırılıyor

İbrahim FEVZİOĞLU

Ülkemizde çevre kirliliği ve kötü görüntüye neden olan, Haspolat’ta da yol kenarlarına atılan hurda ya da kazalı arabalar, KIBRIS Gazetesi’nin “Hurda araçlar sokağa taştı” haberinden sonra toplanmaya başladı.

Haspolat bölgesinde yol boyu atıl durumda bulunan hurda araçların sahibi olan şirketler, dün araçları başka yere taşımaya başladı.

Sanayi bölgelerinde görmeye alışık olduğumuz bu görüntülerin, artık sokaklara da taşması denetim konusunu gündeme getirdi.

Vatandaşlar, trafik güvenliği için de tehlikeli olan bu araçların, farklı yerlerde tutulması gerektiğini belirtti.

KIBRIS’a konuşan Sanayi Odası Başkanı Candan Avunduk, yol kenarlarına terk edilmiş hurda veya kazalı arabaları kaldırmak istediklerinde işletme sahipleri tarafından mahkemeden ara emri alındığı ve dolayısıyla sıkıntının daha da büyüdüğünü söylemişti.

İşlerinin mahkeme yoluyla engellendiğini ifade eden Avunduk, Ekonomi Bakanlığı’nın çıkarmış olduğu yasa ile halkın bu tip problemlerini Sanayi Odası veya bakanlığa ihbar etmesini istemişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER