banner6

Susuzluktan kırılıyorlar

banner37

Yenierenköy Belediyesi’ne bağlı 7 köy susuz. Kaleburnu, Kuruova, Avtepe, Derince, Taşlıca, Boltaşlı ve Gelincik muhtarları ortak açıklama yaparak, köylerinde büyük bir su sıkıntısının yaşandığını söyledi ve yetkililerden çare istedi

Susuzluktan kırılıyorlar
banner151 banner143

Ayşe BULUT

Yenierenköy Belediyesi’ne bağlı 7 köy susuz. Kaleburnu, Kuruova, Avtepe, Derince, Taşlıca, Boltaşlı ve Gelincik köyleri, sıcak yaz günlerine susuz giriyor.

Derince deposundan su alan bu köyler, depoya su gelmediği için susuzluk yaşıyor.

Susuzluktan kırılan köylerin muhtarları, bir araya gelerek ortak basın açıklaması yaptı.

Köylülerden gelen haklı tepkiler üzerine ses vermeye karar veren muhtarlar, yetkilileri bu sorunu bir an önce çözmeye çağırdı.

Gelincik Muhtarı Esat Nurçin, Ziyamet Muhtarı Hacı Bey Mehmetoğlu, Taşlıca Muhtarı Ramazan Çelik ve Mutlu Karataşlı, Derince su deposu önünde toplanarak, basına konuştu.

Bölge muhtarları adına konuşan Esat Nurçin, şunları kaydetti:

“Köylerimiz su almıyor. Su vermeden, tonu 5 Türk Lirası’ndan su parası almak güzel. Türkiye’den su geldi ancak bizim Yenierenköy Belediyesi’ne gelmedi. Depoya biraz su geliyor. Bu da yüzde 20, geriye kalan yüzde 80 de Yeşilköy’deki kuyularımızdan geliyor. Buna rağmen su ihtiyacı karşılanamamaktadır. Bu nasıl bir anlayıştır ki olmayan su için tonuna 5 Türk Lirası ücret koyuyorlar.

Şu anda 7 köye su dağıtımı yapan depoda bir damla su yoktur. Yetkililerden aldığımız bilgiye göre Kumyalı’daki pompanın devreye girmesiyle su sıkıntısı giderilecek ancak pompayı bir türlü devreye koymuyorlar. Sıcaklar geldi, susuz ne yapacağız?

Vatandaş, biz muhtarlara su sıkıntısını şikayet ediyor. Biz de köylülerle yüz göz oluyoruz. Yetkililer, bir an önce bu soruna çözüm bulmalı, köylerde ayaklanma an meselesi.”

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 08:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104