banner6

Suyu doğru ve tasarruflu kullanmalıyız

banner37

Otomatik sulamanın KKTC’de gelişmesi ve tanıtılması için geçtiğimiz gün geniş kapsamlı bir seminer düzenlendi

Suyu doğru ve tasarruflu kullanmalıyız
banner150 banner151 banner143

Elmas TOKAY

Ülkemizde suyun daha doğru, tasarruflu ve bilinçli bir şekilde kullanılması için geçtiğimiz gün Girne’deki Grand Pasha Hotel’de bir seminer düzenlendi. Ülkemizde faaliyet gösteren Layne Bowler Dalgıç Pompa ve Sulama Sistemleri LTD şirketi tarafında organize edilen seminerde, dünyanın bir çok ülkesinde kullanılan akıllı sulama sistemlerinin öncü firması Line Bird Firması yetkilileri bir günlük bir eğitim verdi. Ülkenin bir çok yerinden 100’ü aşkın kişinin katıldığı eğitim semineri başarılı geçti.

Layne Bowler Dalgıç Pompa ve Sulama Sistemleri LTD Şirketi Direktörü Ömer Faruk, yaklaşık 5 yıl önce Line Bird Firması ile görüşmeye başladıklarını söyledi.

Türkiye’den suyun gelmesiyle birlikte bu eğitim seminerini yapma kararı aldıklarını kaydeden Faruk, sulamayla uğraşan adanın her kesimindeki vatandaşları bu seminere davet ettiklerini söyledi. Faruk, katılımın çok iyi olduğunu sulama yapılan bölgeleri barındıran tüm belediyelerin eğitime katıldığını söyledi.

Tarım Dairesi ve Spor Dairesi yetkililerinin de seminere katıldığını kaydeden Faruk, futbol sahalarında da otomatik sulama sistemlerinin yapılabilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi.

Ömer Faruk, ülkemizde bundan sonra daha tasarruflu su kullanılabilmesi ve daha çok yeşillendirmek için tasarruf

sağlayan sulama sistemini ülkeye getirmenin doğru bir karar olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2017, 09:05
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110