'Tamam hallederiz' deyip, gelmiyorlar

banner37

Haspolat’ta eski kireç fabrikası bölgesinde yaşayanlar, belediyenin uzun süreden beridir evlerinin çevresindeki kuru ot ve çöpleri temizlemediğinden şikâyetçi.

'Tamam hallederiz' deyip, gelmiyorlar
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI- Himmet KAZAN

Haspolat’ta bulunan eski kireç fabrikasının yanında ikamet eden bölge sakinleri, belediyenin uzun süreden beridir evlerinin çevresindeki kuru ot ve çöpleri temizlemediğinden şikâyet etti.

Gazetemize konuşan vatandaşlar, konuyu defalarca belediye yetkililerine ilettiklerini, bayram öncesi gelip temizlik yapacaklarını belirttiklerini ancak, aradan iki ay geçmesine rağmen halen ne gelen ne de giden olduğunu söyledi.

“Bizi başlarından atıyorlar”

Havaların sıcak olmasından dolayı toplanmayan çöplerin pis kokular yaydığını anlatan vatandaşlar, çöplerden dolayı yılan, fare, bit ve pire gibi birçok zararlı hayvanın da evlerine girdiğini ifade etti.

Neredeyse bu zararlı hayvanlardan dolayı evlerine korkarak girdiklerini söyleyen bölge sakinleri, “Yetkililer bize, ‘bayramdan sonra gelip çöpleri alacağız, çevre temizliği yapacağız’ dediler ancak, gelen-giden olmadı. Bizi başlarından savıyorlar. Köyün içini temizliyorlar, bizim bölgeyi umursamıyorlar. Geçen yıl burada yangın çıktı. Belediyeyi uyardık, çocuklarımız ölecek dedik, onlar da ‘tamam hallederiz’ deyip gelmediler. Bir yangın veya salgın çıkarsa hepimiz öleceğiz. Öldükten sonra mı temizliğe gelecekler?” diye sordu.

banner134
Konuyu mahalle muhtarına da ilettiklerini belirten vatandaşlar, muhtarın da kendilerini belediyeye yönlendirdiğini ancak, şimdiye kadar kimsenin konuyla ilgilenmediği savundu.

Harmancı: Böyle bir sorun varsa hemen giderilecek

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Lefkoşa Türk Belediyesi Belediye Başkanı Mehmet Harmancı ise yaz temizliği kapsamında ilk temizlenen bölgenin Haspolat olduğunu belirterek, mahallenin bütün çöplerinin temizlenip, alındığını söyledi.

Harmancı, konuyu mahalle muhtarıyla konuşacağını, eğer iddia edildiği gibi sorun varsa bunun hemen giderileceğini ifade etti. Harmancı son olarak, belediye olarak bütün bölgelerin temiz ve huzurlu olması için uğraştıklarını sözlerine ekledi.

Fotoğraflar: Himmet KAZAN

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75