banner6

Tarım Bakanlığı Bosna Hersek'e gitti

banner37

KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarımsal Araştırma Enstitüsü, 6-9 Ekim tarihinde Jahorina-Bosna Hersek’te düzenlenen 7. Uluslararası Bilimsel Tarım Sempozyum’unda (VII. International Scientific Agriculture Sympozium) iki bildiri ile temsil edildi.

Tarım Bakanlığı Bosna Hersek'e gitti
banner99

Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Tarımsal Araştırma Enstitüsü uzmanlarından Dr. Reşat Değirmenci ve Ziraat Yüksek Mühendisi Cem Karaca, KKTC’de yürütülen Tahıl Adaptasyon ve hastalık çalışmaları ile ilgili hazırlanan bildirileri sunularak KKTC tarımı hakkında katılımcılara bilgiler aktarıldı.

Üç bildiri sunuldu

KKTC Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nün tarla bitkileri, bahçe bitkileri Zootekni ve bitki koruma alanında birçok araştırma yürüttüğü belirtilen açıklamada, sonuçların çeşitli dergi ve kongrelerde de yayınlandığı ifade edildi. 7. Uluslararası Bilimsel Tarım Sempozyum’unda TAE uzmanlarınca sunulan bildiriler hakkında detaylı bilgi verilen açıklamada, Tarımsal Araştırma Enstitüsü uzmanlarından Dr. Reşat Değirmenci’nin “Bazı arpa türlerinin tanımlanması” (Determination Of Some Barley, Hoerdeum vulgare L.), Ziraat Yüksek Mühendisi Cem Karaca’nın ise “Kıbrıs’ın ekolojik koşullarına uygun çeşitler” ile Varieties Suitable For Cyprus Ecological Conditions” ve “Tahıl üretim alanlarında önemli fungal hastalık problemleri ve çözüm önerileri” (Important Fungal Disease Problems Of Cereal Production Areas In Turkish Republic Of Northern Cyprus And Solution Offers) başlıklı bildirileri sundu.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104