banner6

Tepebaşı ormanı çöplük oldu

banner37

Yurdun dört bir yanını saran çöplerden Tepebaşı’ndaki ormanlık alan da nasibini almış durumda. Vatandaşlar, Lapta Belediyesi, Orman Dairesi ve Çevre Dairesi’nin bu kirliliğe ‘dur’ demesini bekliyor

Tepebaşı ormanı çöplük oldu
banner151

Ilgaz SADRAZAM

Ülkenin her yeri, sorumsuz kişilerce çöplüğe dönüştürüldü. Çevreyi ve doğayı hiçe sayan sorumsuz kişiler, Tepebaşı ormanlık alanını da çöplüğe çevirdi. Ormanlık alanın her tarafı, sorumsuz kişilerce atılan inşaat atıkları, evsel atıklar, eskimiş ev eşyaları ve hayvan leşleri ile dolduruldu.

Tepebaşı Köyü Muhtarı Necati Kararlı, ormanlık alanın çöplüğe dönüştürüldüğünü Lapta Belediyesi’ne bildirerek, bu çöplerin kaldırılmasını istediğini ancak aradan uzun süre geçmesine karşın halen çöplerin kaldırılmadığını söyledi.

Kararlı, belediyedeki yetkililerin “kaldıracağız” diye söz verdiğini ancak çöpler kaldırılmadığı gibi, ormanlık alandaki çöplerin daha da arttığını belirtti.

Tepebaşı’nda yaşayan bazı duyarlı vatandaşlar da, ormanlık alana çöp atanların yine Tepebaşı’nda yaşayan kişiler olduğuna dikkat çekti ve bu sorumsuzluğun önüne geçilmesini istedi.

Vatandaşlar, çöp ve özellikle hayvan leşleri nedeniyle oluşan kokudan dolayı ormanlık alandan geçerek tarlalarına gidemediklerinden şikâyet etti.

Tepebaşı ormanlık alanına atılan çöpler nedeniyle her an yangın çıkabileceği uyarısında da bulunan vatandaşlar, Çevre Dairesi, Orman Dairesi ve Lapta Belediyesi’nin bir an önce ormanın çöplerden arındırılması ve bir daha kirletilmemesi için de gerekli önlemi almasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 08:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110