Termometreler bu hafta 41 dereceyi gösterecek

banner37

Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini belirterek, zorunlu olmadıkça sokağa çıkılmaması konusunda halkı uyardı

Termometreler bu hafta 41 dereceyi gösterecek
banner90
banner8

“GEREKMEDİKÇE DIŞARI ÇIKILMASIN”... Hava sıcaklıklarının şu anda mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini ve bu hafta sıcaklıkların 41 dereceye çıkacağını açıklayan Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran, halka gerekmedikçe sokağa çıkmama uyarısında bulundu ve “Eğer dışarı çıkılması gerekirse tedbirli olunsun, saat 11.00 ile 16.00 arası 10 dakikadan fazla güneşe maruz kalınmaması gerekir” dedi.

Funda ÖZSAKINÇ

banner134
   Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran, KKTC’de bu hafta hava sıcaklığının 41 dereceye kadar çıkacağını belirterek, halkın bu konuda gerekli tedbirleri alması gerektiği hususunda uyarılarda bulundu.

   Buran, bu haftaki öngörünün iç kesimlerde 38-41 derece, sahillerde ise 34-37 santigrat derece olacağını kaydederek, “Her hangi bir yağış beklentisi yok, az bulutlu, sıcak hava kütlesi etkili olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

   Hava sıcaklıklarının şu anda mevsim normallerinin üzerinde olduğunu ve gerekmedikçe dışarı çıkılmaması gerektiğini söyleyen Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran, “Eğer dışarı çıkılması gerekirse tedbirli olunsun, saat 11.00 ile 16.00 arası 10 dakikadan fazla güneşe maruz kalınmaması gerekir” dedi.

   Buran, “Temmuz ve Ağustos’un normalin üzerinde, sıcak geçmesini bekliyorduk ki, yaşıyoruz zaten. Sıcaklıkların 44-45 derecenin üzerine çıkacağı bilgisi var bazı internet sayfalarında ama şu ana kadar bizim elimize gelen kesin bir bilgi yok” sözlerini kullandı.

   Öte yandan, Meteoroloji Dairesi de 1 haftalık tahmin raporunu yayımladı ve 24-30 Temmuz tarihleri arasındaki bir haftalık sürede alçak basınç ve sıcak hava kütlesinin etkili olacağını bildirdi.

   Daire açıklamasına göre bu hafta hava parçalı, zamanla az bulutlu, diğer günler açık ve az bulutlu olacak. En yüksek hava sıcaklığı, iç kesimlerde 38-41, sahillerde 34-37 santigrat derece dolaylarında seyredecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75