TKP-YG: Yangın söndürme araçları garajlarda çürüyor

banner37

Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler Genel Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı, ülke yangınlarla boğuşurken, araçları kullanacak personel olmaması nedeniyle yangın söndürme araçlarının garajlarda çürümeye terk edildiğini savundu.

TKP-YG: Yangın söndürme araçları garajlarda çürüyor
banner8

Tunalı yaptığı yazılı açıklamada, yıllar önce büyük gayretler sarf edilerek alınan, kendi kendini soğutan kameralı ekip istemeyen aracın tek kullanıcısının Orman Dairesi’ndeki bir personel olduğunu ancak başka bir parti iktidarı döneminde işe alındığı gerekçesiyle işine son verildiğini kaydetti.

banner134
Tunalı, “50 bar basınçlı su basabilen bu aracımızın özel yetiştirilmiş kişilerin kullanılabileceğini bilemeyen bu gözü kararmış kişiler, ülkede çıkan yangınlara bu araçlarla müdahale edemiyorlar” dedi.

Orman yangınları hususunda hükümetin her türlü önlemi alması gerektiğini kaydeden Tunalı, yangınlarla ilgili yıllardır aynı sorunların yaşandığını belirtti.

“Rum kesininden yardım istenmesini kabule etmeyen müdürün sorgulanması gerektiğini” belirten Tunalı,  hükümetin de yangınlar için önlem alması gerektiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75