banner6

Vergisini almadığım yerin, çöpünü toplamam

banner37

Altınkum’da Teko’s Palace bungalovlarının bulunduğu alanda aylardır duran enkaza bir de çöp yığınları eklendi. Dipkarpaz Belediye Başkanı Coşkun, çalışanlarına bölgedeki çöpleri almamalarını söyledi ve topu Çevre Dairesi’ne attı:

Vergisini almadığım yerin, çöpünü toplamam
banner150

banner150

banner99

Ayşe BULUT

Karpaz bölgesinde Altınkum’da yaklaşık iki buçuk ay önce yıkılan bungalovların ardından geriye kalan enkaz, turizm adına utanç verici bir tablo ortaya koydu.

Yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bölgede, çöpler de yığın halde duruyor. Çöp bidonu dolup, taşmış durumda… Yıkılan Teko’s Palace bungalovlarının bulunduğu bölgeye gezmek veya deniz girmek için giden insanlar, çöpünü atacak yer bulamadığından, çöp konteynerinin etrafında başka bir çöplük alan yaratıldı.

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun ise, duruma öfkeli… Coşkun, “Vergisini almadığım bir yerin çöpünü niye alayım? Çalışanıma o yerin çöplerini almamasını söyledim” dedi ve sorumluluğun Çevre Dairesi’nde olduğunu söyledi.

Çevre Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı da, Altınkum’da yıkılan tesislerin ardından yaşanan çevre kirliliğinin ortadan kaldırılması için çalışma yaptıklarını belirterek bölgenin en kısa zamanda temizleneceğini söyledi.

Coşkun: Oradan bir çöp dahi alınmayacak emrini verdim

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, söz konusu bölgedeki çöpleri geçtiğimiz haftalarda toplattığını ancak yine dolduğunu söyledi.

“Ben vergisini almadığım bir yerin çöpünü niye alayım? Çalışanıma o yerin çöpünü almamalarını söyledim” diyen Coşkun, söz konusu yerin çöpünü almanın, temizliğini yapmanın artık belediyenin işi olmadığını ifade etti.

Coşkun, bölgeyle artık Çevre Dairesi’nin ilgileneceğini belirtti.

Temizlik konusunda bazı bölgelerle ilgili yetki talepleri olduğunu söyleyen Coşkun, başkasının yetkisinde olan bir yerin hizmetçiliğini yapmayacağını ifade etti.

Coşkun, yıkılan bungalovların bulunduğu yerin çöpleriyle ilgili geçtiğimiz hafta çalışanlarına “oradan bir çöp dahi alınmayacak” şeklinde emir verdiğini ifade ederek söz konusu yerin Dipkarpaz’a 25 kilometre uzakta olduğunu, bunun da belediye için çok büyük külfet getirdiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104