banner6

Vicdansızlar!

banner37

Lefke ve Gemikonağı’nda, kendini bilmez bazı kişiler, sokak köpeklerini zehirledi. Bu katliam, bölgede infial yarattı

Vicdansızlar!
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefke ve Gemikonağı’nda, kendini bilmez bazı kişiler, sokak köpeklerini zehirledi. İki günde toplam 9 köpek zehirlendi; bunların 5’i ölürken, 4’ü de büyük uğraşlar sonucu kurtarılabildi.

Köpeklerin zehirlenmesi, bölgede infiale yol açtı. Hayvan severler, masum hayvanlara bu vicdansızlığı yapanların bulunup cezalandırılmasını istedi.

Köpeklerin, etlerin üzerine konulan bir tür zehir ile zehirlendikleri belirtiliyor.

banner134

Lefke ve Geminonağı’ndaki Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) çevresindeki köpeklere yapılan bu katliam üzerine harekete geçen LAÜ Kısırlaştır, Aşılat, Yaşat Kulübü (KAY) üyeleri, zehirlenen bu sadık dostlardan sadece 4’ünü kurtarabildi.

LAÜ KAY Kulübü üyeleri, bu vahşeti, insanlık dışı olarak nitelendirdi.

Köpeklerin kim ya da kimler tarafından zehirlendiklerini bilinmediklerini belirten KAY Kulübü üyeleri, kendini bilmez bu kişilerin, et parçalarının üzerine beyaz renkli bir madde serptiklerini ve aç olan köpeklerin bu etleri yedikten kısa bir süre sonra yere yığılıp, ağızlarında köpükler gelmeye başladığını, ardından da can çekişerek öldüklerini kaydetti.

KAY Kulübü üyeleri, gelen her ihbarı değerlendirdiklerini, zehirlenen toplam 9 köpeğin fotoğraf ve videosunu çekip sosyal medya hesaplarında paylaştıklarını belirterek, bu caniliği herkesin görüp, bilgisi olanların polise başvurmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 08:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104