Vicdansızlığa bakın!

banner37

10 tane köpek yavrusu, kasaya doldurulup ıssız bir yere atılarak ölüme terk edildi.

Vicdansızlığa bakın!
banner90
banner99

Mustafa GÜRSEL

Yeni doğmuş 10 tane köpek yavrusu, kasaya doldurulup ıssız bir yere atılarak ölüme terk edildi...

Henüz gözleri kapalı olan çaresiz yavruları, Gürkan Birer isimli vicdan sahibi hayvan sever vatandaş bulup ölümden kurtardı. Yavruların şimdi sütanneye, onları sevgiyle kucaklayıp sahiplenecek “yüreklere” ihtiyaçları var...

KIBRIS muhabirine konuşan Gürkan Birer, yavruları dün saat 12.00’de Hamitköy Anıttepe’de bir kasanın içinde bulduğunu söyledi.

banner134
Yavruların sıcak hava, açılık ve susuzluktan dolayı perişan durumda olduğunu anlatan Birer, onları hemen veterinere götürdüğünü kaydetti.  Birer, veterinerin yavruların 2-3 günlük olduğunu söylediğini belirtti. Yavruları şırınganın ucuna taktığı küçük emzikle süt vererek beslemeye çalıştığını ifade eden Birer,  hayvan severlere çağrıda bulunarak, yardım istedi.

Mahallesindeki sokak köpeklerini de beslediğini anlatan Birer, yavrulara sevgi eli uzatmak isteyenlerin “0533-875 5051” numaralı telefondan kendisine ulaşabileceğini söyledi. Birer, yavruların birkaç gün sonra normal biberonla beslenebileceğini vurguladı.

Olayı insanlık onuruyla bağdaşmayan “vicdansızlık, zalimlik” olarak niteleyen Gürkan Birer, şunları kaydetti:

“Yavru köpekleri evime giderken, ağlama seslerini duyup buldum.  Anıtın girişindeki bir ağacın altındaydılar. Sıcaktan ve susuzluktan, dilleri kurumuştu. Ölmek üzereydiler. Onları hemen aldım. Hayvan severlere bu yavrulardan sahiplenme çağrısı yapıyorum. Bu yavrulardan alanlar, hem büyük bir sevap işleyecekler, hem de sadık birer dost kazanacaklar. Yüreklerini ve evlerini bu yavrulara açmak isteyenler, günün her saatinde beni arayabilirler”.

Gürkan Birer, olayı facebook’tan da paylaştı. Çok sayıda hayvan sever de paylaşım yaparak bu olayı duyurdu... Yeni doğmuş yavruları ölüme terk etme vicdansızlığı, çok büyük tepki topladı... Yavruların durumu derin üzüntüye neden oldu...

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 08:45
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75