Ya tarla sürülmemiş olsaydı

banner37

Dipkarpaz-Zafer Burnu ana yolunun çiftlik bölgesi mevkiinde, tarladaki elektrik tellerinin birbirine çarpması sonucu başlayan ve samanların tutuşmasına neden olan yangın, arpaların bulunduğu tarlanın sürülmüş olması nedeniyle başka bir alana sıçramadı

Ya tarla sürülmemiş olsaydı

Ayşe BULUT

Dipkarpaz-Zafer Burnu ana yolunun çiftlik bölgesi mevkiinde, tarladaki elektrik tellerinin birbirine çarpması sonucu çıkan yangında  Kristos Ahilias’a ait arpa samanı tutuştu.

Yangını fark eden Kristos Ahilleas’ın babası hemen yardım çağırdı. Olay yerine önce Dipkarpaz’da yaşayan Rum ve Türkler, hemen ardından da Yeşilköy itfaiye ekibi giderek müdahale etti. İtfaiyenin müdahalesiyle yangın bir süre sonra söndürüldü.

Yangında 500 torba arpa samanı yanarak zarar gördü. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Tarlanın sürülmüş olması şans oldu

Kristos Ahilias'ın tarlasındaki samanların tutuşmasıyla başlayan yangın tarlanın sürülmüş olması nedeniyle başka bir alana sıçrayamadı.

Aksi takdirde alevlerin başka bir bölgeye sıçrayabileceği ve yangının da Zafer Burnu'na kadar gidebileceği öğrenildi.

Köylüye göre bozuk yollar müdahaleyi geciktirdi

Yangını söndürmek için olay yerine giden Rum ve Türkler yolların bozuk olmasından şikayet etti. Onlara göre eğer yollar yapılmış olsaydı, hem kendileri hem de itfaiye ekibi olay yerine daha rahat ulaşabilecek ve yangın da daha erken söndürülebilecekti.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER