banner6

Yağmur altında alışveriş

banner37

Başkent Lefkoşa’da geceden başlayan ve öğle saatlerine kadar devam eden yağışlar, vatandaşın Açık Pazar’a gitmesine engel olmadı

Yağmur altında alışveriş
banner99

Başkent Lefkoşa’da gece başlayan ve dün öğle saatlerine kadar süren yağmur, vatandaşın, Lefkoşa Otobüs Terminali’nde her pazar kurulan Açık Pazar’a gitmesine engel olamadı.

Zaman zaman sağanak halinde yağan yağmura rağmen, vatandaşlar pazara giderek hem daha ucuza hem de daha taze olan sebze ve meyvelerini aldı.

Yazın sıcaktan, kışın ise soğuk ve yağmurdan korunmak için açılan tentelerin altına kurulan tezgâhlarının başındaki esnaf ise, dünkü yağmurda zaman zaman zor anlar yaşadı. Tezgâhlarının önünde biriken yağmur sularının alışverişe gelen müşterilere engel olmaması için ellerinden geleni yapan esnafın kimisi süpürgeyle suları tahliye etmeye çalıştı, kimisi ise tezgahını bozup, masa olarak kullandığı tahta ile sulardan kurtulmak için uğraştı.

Yağmur bir tek esnafı zorlamadı, alışverişe giden vatandaşlar da sıkıntılı anlar yaşadı. Kimisi bir elinde şemsiyesi, kucağında çocuğuyla alışverişini yapmaya çalıştı, kimisi ıslansa da haftalık sebze-meyvesini almak için tezgâh tezgâh dolaştı.

Yağmurun öğle saatlerinde yerini güneşli havaya bırakmasıyla, Açık Pazar’a gidenlerin sayısı da arttı.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104