Yağmur yağdı, yollar kapandı

banner37

Gazimağusa’da önceki geceden itibaren etkili olan şiddetli yağmur, bölge sakinlerine zor anlar yaşattı

Yağmur yağdı, yollar kapandı
banner99

ALTYAPI YETMEDİ, ÇİLEYİ HALK ÇEKTİ… Gazimağusa’da önceki gece başlayan ve dün öğle saatlerine kadar neredeyse aralıksız bir şekilde, zaman zaman da şiddetini artırarak yağan yağmur, kent halkına çile çektirdi. Alt yapı yetersizliği nedeniyle kentin birçok noktasındaki kavşaklar, yollar, caddeler sular altında kaldı. Kimileri evlerine, kimileriyse işyerlerine yağmur suyu dolacağı endişesini yaşarken, itfaiye, Sivil Savunma ve belediye ekipleri yağmur sularını tahliye edebilmek için yoğun çaba harcadı. Kentteki bazı yollar trafiğe kapatıldı.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, önceki geceden itibaren etkili olan şiddetli yağmur, esnafa ve bölge sakinlerine zor anlar yaşattı.

“Yağmur yağdı, yollar kapandı” diye isyan eden vatandaş, ilgililerden yardım istedi.

Bölgedeki altyapının yetersizliğinden yakınan vatandaşlar, her yağmur sonrası bölgenin benzer görüntülere sahne olduğuna işaret etti ve ilgililere kalıcı çözüm çağrısında bulundu.

Çağdaş bir kent için daha çok çaba sarf edilmesi gerektiğini dillendiren vatandaşlar, tıkanan kanalların da zamanında temizlenilmesini istedi.

Öte yandan polis, yağmur suyuyla dolan bazı yolları trafiğe kapatırken, itfaiye, Sivil Savunma ve belediye görevlileri de, su baskını olan yol, ev, iş yeri gibi yerlere yetişebilmek için oradan oraya koştu.

Trafiğe kapanan yollar, suların tahliye edilmesinin ardından yeniden açıldı.

Bölgede yoğun olan sağanak yağışından kapanan yollar, hazırda bekleyen ekiplerin müdahalesiyle ve koordineli çalışmasıyla, ciddi bir mağduriyet yaşanmadan açıldı.

En fazla yağış Geçitkale’de kaydedildi
 

KKTC’de çarşamba sabah 08.00 ile dün sabah 08.00 saatleri arasında en fazla yağmur metrekareye 59 kg ile Geçitkale’de kaydedildi.
   Meteoroloji Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, 24 saatlik sürede gerçekleşen yağışların yörelere göre dağılımı şöyle:

banner134
   “Geçitkale 59 kg/m², Pile 55 kg/m², Beyarmudu45 kg/m², Gazimağusa 41 kg/m², Değirmenlik 39 kg/m², Mallıdağ, Tatlısu 38 kg/m², Akıncılar 37 kg/m², Çayönü 30 kg/m², Dörtyol 26 kg/m², Akdoğan 25 kg/m², Kantara, Gönendere 24 kg/m², Vadili 22 kg/m², Alevkaya21 kg/m², İskele, Devlet Üretme Çiftliği, Girne 19 kg/m², Sandallar 18 kg/m², Mehmetcik, Serdarlı 17 kg/m², Beylerbeyi, Esentepe, Sipahi 16 kg/m², Karaoğlanoğlu 15 kg/m²”
   Diğer yörelerde ise 1 ile 14 kg/m² arası yağış kaydedildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75