Yanan ağaçların yerine 300 bin fidan dikilecek

banner37

Tepebaşı ve Kalkanlı köylerinde 17 Mayıs’ta çıkan yangın sonucu bin hektarlık alanda yanan ağaçlar, Orman Dairesi ekipleri nezaretinde kesiliyor

Yanan ağaçların yerine  300 bin fidan dikilecek
banner90
banner8

Güren TİLKİ

   Orman Dairesi, Tepebaşı ve Kalkanlı köylerinde 17 Mayıs’ta çıkan yangın sonucu kül olan yüzlerce ağacın kesimini yapmak için titiz bir çalışma başlattı.

banner134
   KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, Tepebaşı ve Kalkanlı bölgelerinde yanan 1000 hektarlık alanda yanan ağaçların ekim ayı itibarıyla kesimine başlandığını söyledi.

   Kesim için öncelikle vatandaşın talebi üzerine hareket ettiklerini belirten Karzaoğlu, vatandaşların Orman Dairesi personeli nezaretinde bölgede kesim gerçekleştirdiğini, yerinde tahsilat yapılıp makbuz kesildiğini anlattı.

   Karzaoğlu, 1000 hektarlık alana çam, selvi, harup ve zeytin ekmeyi planladıklarını, alana 300 bin fidanın ocak ayı içerisinde ekileceğini söyledi.

   Ekim ayındaki ihale sonucuna göre yanık ağaçların Lefkoşa’da kereste atölyesine nakledileceğini ifade eden Karzaoğlu, ağaçların yakacak odun ve kereste olarak da değerlendirileceğini belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN GÖK
HASAN GÖK - 7 ay Önce

EKİM ÇALIŞMALARINA GÖNÜLLÜ KATILIM YAPABİLİRİM

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75