banner6

Yangının kasten çıkarıldığı sanılıyor

banner37

Orman Dairesi Müdürü Altay Fırat, Yedidalga-Bademliköy arasındaki ‘Sivil Savunma Ormanı’ndaki yangınla ilgili çarpıcı bir bilgi paylaştı.

Yangının kasten çıkarıldığı sanılıyor
banner151 banner143

Güren TİLKİ

Yedidalga-Bademliköy anayolunun güney kısmında önceki gece çıkan ve etkili, hızlı müdahaleyle kısa sürede kontrol altına alınan yangında 4 dönümlük orman arazisi zarar gördü.
Orman Dairesi Müdürü Altay Fırat, vatandaşların en küçük bir yangın şüphesinde dahi ALO 177 hattına ihbarda bulunmaları çağrısı yaptı.
Yangında, 4 dönümlük orman arazisi zarar görürken, 150 akasya, 15 servi, 5 yabani zeytin ve 1 adet çam ağacı tamamen yandı.
Yangın bölgesini gezerek çalışmaları yerinden inceleyen Orman Dairesi Müdürü Altay Fırat, KIBRIS Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, bütünlüklü bir çalışma sayesine büyük bir felaketin eşiğinden dönüldüğüne işaret ederek, yangına İtfaiye, Sivil Savunma ve Orman Dairesi’nin 20 araç ve 70 personelle müdahale ettiğini, yangının 45 dakikada kontrol altına alındığını söyledi.
Fırat, yangının 4 dönümlük bir arazide etkili olduğunu belirterek, nöbetçi ekiplerin sabaha kadar bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.
Halkın da olaya çok duyarlılık gösterdiğini kaydeden Fırat, yangının söndürülmesinde uğraş veren herkese teşekkür etti.
Olayla ilgili polis soruşturmasının sürdüğüne işaret eden Fırat, yangının henüz belli olmayan kişi veya kişilerce çıkarıldığı şüphesi üzerinde durulduğunu ve faillerin en kısa zamanda yakalanarak, en büyük cezayı almalarını diledi.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 13:00
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104