Yeni bir felaketin eşiğinden döndük

banner37

St. Hilarion Kalesi yanındaki kafenin depo kısmında dün sabaha yakın çıkan yangının erken fark edilmesi alevlerin orman içerisinde daha fazla yayılmasını önledi

Yeni bir felaketin  eşiğinden döndük
banner90
banner8

ELEKTRİK PANOSUNDA KISA DEVRE OLDU… Tepebaşı-Kalkanlı bölgesindeki orman yangının yankıları henüz sürerken, dün sabaha karşı St. Hilarion Kalesi yakınında çıkan yangın, herkesi endişelendirdi.  Hüseyin Dayı’ya ait kafenin depo kısmında elektrik panosunda aşırı yüklenme ve kısa devre sonucu saat 02.30 sıralarında çıkan yangının erken fark edilip, müdahale edilmesi yeni bir orman yangını felaketinin yaşanmasını engelledi.

   St. Hilarion Kalesi yanında bulunan Hüseyin Dayı’ya ait kafenin depo kısmında dün sabaha yakın yangın çıktı.

banner134
   Depo içerisindeki birçok eşyanın zarar gördüğü yangında, iki dönüm arazi içerisindeki orman ağaçları da yandı.

   Yangının erken fark edilmesi, yeni bir orman yangını felaketini de önlendi.

Elektrik panosunda kısa devre oldu


   Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, elektrik panosunda aşırı yüklenme ve kısa devre sonucu saat 02.30 sıralarında çıkan yangın, itfaiye ve sivil savunma ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.
   Çıkan yangın sonucu; elektrik panosu, ahşap çardak, depo odası, 2 adet ahşap kapı, depo içerisinde bulunan mutfak dolabı, 1 adet ızgara, muhtelif mutfak gereçleri, 20 koli meşrubat ve muhtelif hediyelik eşya ile iki dönüm arazi içerisinde bulunan orman ağaçları yanarak zarar gördü.
   Polisin soruşturması devam ediyor.
   Bu arada, yangının hemen ardından Tarım ve Orman Bakanı Dursun Oğuz’da olay yerine giderek, incelemelerde bulundu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75