Yenierenköy’ü dolu vurdu

banner37

Yurdun genelinde etkili olan sağanak yağış, Yenierenköy bölgesinde ceviz büyüklüğünde dolu yağışıyla başladı

Yenierenköy’ü dolu vurdu
banner90
banner99

CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI… Yenierenköy’de dün sabah saat 10.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık yarım saat süren dolu yağışı, özellikle ağaç ve bitkilere büyük zarar verdi. Ceviz büyüklüğündeki dolular, ağaçların yaprak ve meyvelerine zarar verirken, bazı araçların da camlarının çatlamasına yol açtı.

DOĞUDAN BATIYA TÜM YURDU SARDI… Sabah saatlerinde Yenierenköy’de doluyla başlayan yağışlar, şiddetli rüzgarla birlikte batıya doğru ilerleyerek dolu ve sağanak yağış şeklinde tüm yurtta etkili oldu. Yer yer küçük su baskınlarının olduğu yağışlar, korkulduğu gibi bu kez büyük zararlara yol açmadı.

Yağışlı hava dün yurdun genelinde dolu ve sağanak yağış şeklinde etkili oldu. Şiddetli rüzgarla birlikte gök gürültüsüyle ilerleyen yağışlı hava, sabah saatlerinde yurdun doğusunda ceviz büyüklüğünde dolu yağışıyla başlayıp, batısına kadar yer yer doluyla birlikte sağanak yağış şeklinde etkili oldu.

Polis, yağışın etkili olduğu yollarla ilgili zaman zaman sürücülere dikkatli olmaları için uyarı mesajları yayımladı.

Yer yer küçük su baskınlarının olduğu yağışlar, korkulduğu gibi bu kez büyük zararlara yol açmadı.

Başkent Lefkoşa’da öğleden sonra etkili olan sağanak yağış nedeniyle yine bazı yollarda su birikintileri oluşurken, yağmura hazırlıksız yakalanan turist kafileleri ise kendilerince çözümler üretti.

Turistlerin kimileri marketten aldıkları büyük çöp poşetleriyle yağmurdan korunmaya çalışırken, bazıları da alışveriş çantalarını şapka niyetine kullandı.

Yurdun doğusundan başlayıp, batısına kadar tüm yurtta etkili olan sağanak yağışların Güney Kıbrıs’ta da etkili olduğu, kimi yerlerde su baskınlarının yaşandığı, denizde de hortum oluştuğu bildirildi.

Ceviz büyüklüğünde dolu

Yenierenköy’e dün sabah ceviz büyüklüğünde dolu yağdı. Sabah saat 10.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık yarım saat süren dolu yağışı, özellikle ağaç ve bitkilere büyük zarar verdi.

Ceviz büyüklüğündeki dolular, ağaçların yaprak ve meyvelerine zarar verirken bazı araçların da camlarının çatlamasına yol açtı.

Hasat zamanı olan zeytin ağaçları da doludan olumsuz etkilendi ve toplanmayı bekleyen zeytinler ceviz büyüklüğündeki dolularla birlikte yere döküldü.

Dolu yağışı, Kuzey Sahil Yolu’nda Balalan-Yudi arasında da etkili oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75