banner6

Yeşil alan, Zeytinlik halkının

banner37

Zeytinlik köyü sakinleri, bölgede bulunan yeşil alana sahip çıkmak amacıyla başlattıkları mücadelede galip geldi.

Yeşil alan, Zeytinlik halkının
banner99

Ahmet VAMIK

Girne’ye bağlı Zeytinlik köyünde 2002 yılında başlayan yeşil alan tartışması halen devam ediyor. Zeytinlik köyü içerisinde yeşil olarak ayrılmış bir parseli takas yoluyla almak isteyen özel bir şahsın, Belediye Meclisi’nin yeşil alanların takasıyla ilgili yetkisi olmaması nedeniyle daha sonra kendi arazisine geçit hakkı talebinde bulunması bölge halkı tarafından büyük tepki gördü. Tapu ve Kadastro Dairesi Müdürlüğü’nün uygunluk yönünde görüş vermesi sonrası Girne Belediye Meclisi’nde oylanan karar, 3 olumlu oya karşı 7 olumsuz oyla reddedildi.
Zeytinlik köyü sakinleri ve Girne İnisiyatifi temsilcilerinden oluşan bir heyet, dün akşam Girne Belediye Meclisi toplantısına katılarak yeşil alanlarına sahip çıkılması yönünde isteklerini dile getirdi.

Yeşil alanı ağaçlandıracaklar

Söz konusu yeşil alanın ağaçlandırılması ve yeşil alan içerisine çocuk parkı inşa edilmesini bekleyen bölge halkı, “Girne’de zaten yeşil alan namına bir şey kalmadı ve şimdi bizden, elimizde olan kısıtlı yeşil alana da göz diktiler” diyerek tepkilerini dile getirdi.
Girne Belediye Meclisi’nden söz konusu taleple ilgili olumsuz karar çıkmasıyla rahat bir nefes alan bölge sakinleri, en kısa zamanda yeşil alanın ağaçlandırılması ve park inşa edilmesi için girişimlerini hızlandıracaklarını da ifade etti.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 09:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104