banner6

Yeşil Barış Hareketi: Ormanlar elden gidiyor

banner37

Yeşil Barış Hareketi, devlet ormanlarının yatırım adı altında birilerine verildiğini, özel statüdeki ormanların ise yeterli yasal düzenleme olmadığı için parsellenip arsaya dönüştürüldüğü söyledi.

Yeşil Barış Hareketi: Ormanlar elden gidiyor
banner150

banner150 banner150

Yeşil Barış Hareketi’nden yapılan yazılı açıklamada, ormanlık alandaki ağaçların kesilmesi “fetvasının” devlet eli ile verildiği ifade edildi.

Boğaz ormanlarının bugün hızla parsellenmekte, yok olmaya doğru ilerlemekte olduğu belirtilen açıklamada, yüz binlerce zeytin ve harnup ağacının kesilmesi ile de yeşil dokunun büyük oranda kaybedilmesinin  iklimi hızla değiştirdiği savunuldu.

Açıklamada denetim dışı sayısız şömine yapıldığı, çok sayıda odun sobasının ithal edildiği, eline testere alan herkesin  önün gelen ağaca rahatlıkla saldırabildiği, böylece yeşil dokunun ciddi boyutlarda kan kaybettiği ifade edildi.

Yeşil Barış Hareketi açıklamasında, yetkililer, tahribatlara daha fazla seyirci kalmayarak, kayıpları durdurmaya, bir an önce “Ağaçları Koruma Yasası” hazırlayarak, ülkenin  geleceğini kurtarmak için harekete geçmeye davet edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2017, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104