banner6

Yeşil Barış, LTB personeline eğitim verdi

banner37

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, göreve geldiği günden itibaren Yeşil Barış Hareketi ile iyi bir işbirliği kurulduğunu söyledi.

Yeşil Barış, LTB personeline eğitim verdi
banner150 banner151 banner143

LTB’den yapılan açıklamaya göre, belediye ile Yeşil Barış Hareketi arasında Teneke Çocuk Projesi ile başlayan işbirliğinin hem çevre hem de farkındalık yaratma açısından olumlu sonuçlar yaratarak devam ettiğini ifade eden Harmancı, projenin uygulanmasında en çok verim alınan şehrin Lefkoşa olmasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir, Mimar Mehmet Vahip toplantı salonunda LTB personeline yönelik olarak Umut Tenekeleri Projesi ile ilgili eğitim verdi.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı da eğitimin bir bölümüne katılarak kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Harmancı, LTB’nin teneke kutuların ardından plastik ürünler ve kompostla ilgili olarak da proje çalışmalarına başladığını belirterek,  Çevre Bakanlığı’nın, atıkların geri dönüşümü ile ilgili olarak Güney’de mevcut işletmeler ile ortaklaşa iş yapılabilmesinin önünü açması gerektiğini söyledi.

LTB’nin Sanayi Bölgesi’nde yer alacak kalıcı bir depolama yeri ile atıkların transferinin yapılabileceği bir proje hazırladığının da altını çizen Harmancı, bu alanda yapılan tüm çalışmaların ekonomik değere ulaşması halinde hem özel sektör hem de yerel yönetimlerin doğru işbirliği geliştirebileceğini söyledi.

Harmancı, Yeşil Barış Hareketi ile mevcut iş birliğini geliştirerek devam ettirmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir ise yaptığı konuşmada, LTB ile işbirliği içinde çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 14:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110