YKP: Orman Dairesi bütçesi artırılsın

banner37

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Genel Sekreteri Murat Kanatlı, yangınlarla ilgili hükümete acil tedbir alması ve Orman Dairesi bütçesinin artırılması çağrısı yaptı.

YKP: Orman Dairesi bütçesi artırılsın
banner90
banner99

Kanatlı yaptığı yazılı açıklamada, hafta sonu çıkan yangınlara işaret ederek, bir hafta önce Orman Mühendisleri Odası Başkanı’nın uyardığını ve mühendislerin bir kez daha haklı çıktığını ifade etti.

banner134
Kanatlı açıklamasında, “Bir hafta önce Oda Başkanı adeta Kalkanlı’daki yangının olabileceğini görmüş ve ‘şu anda olası büyük ve büyüme eğilimde olan yangınlar için dairenin hareket kabiliyeti çok azdır. Bu sebeple olası büyük ve büyüme eğilimi olan yangınlarda Orman Dairesi’nin teknik kadro ve eğitimli personel bakımından ciddi eksiklikleri mevcut olup acilen bu teknik kadro ve personelin doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde kaçınılmaz felaketler kapıdadır’ demişti ve maalesef dediği oldu, felaket bir kez daha ülkemizi vurdu” ifadelerini kullandı.

Kanatlı, “kendi üyelerine yeni Mercedesler alan, üyelerinin özel yurtdışı ziyaretlerini bütçeden ödeyen Bakanlar Kurulu’nun Orman Dairesi’nde tasarrufa gitmesi, hafta sonundaki yangın felaketlerinin birinci sebebidir. Tedbir alınmazsa maalesef bunlar sonuncu felaket de olmayacaklar” iddiasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75