banner6

Yurt değil, yeşil alan istiyoruz

banner37

Mahallelerine iki bloktan oluşan 8 katlı yurt yapılmasına karşı çıkan Yenişehir Şht. Biray Mustafa Sokak sakinlerinin tepkisi büyüdü:

Yurt değil, yeşil alan istiyoruz
banner151 banner143

Ahmet KARAGÖZLÜ

Mahallelerine iki bloktan oluşan 8 katlı yurt yapılmasına karşı çıkan ve tepkilerini bir süre önce eylemler düzenleyerek dile getiren Yenişehir Şht. Biray Mustafa Sokak sakinleri, söz konusu araziye yurt yapılması yerine, arazinin yeşil alana dönüştürülmesini istiyor.

Yurt yapımının engellenmesi için imza kampanyası başlatacaklarını açıklayan mahalle sakinleri, topladıkları imzaları İçişleri Bakanlığı’na götürüp, söz konusu arazinin belediyeye verilip, yeşil alan olarak kullanılmasını istemeyi planlıyor.

Mahallelinin bu tepkisine Lefkoşa Belediye Meclis Üyesi Murat Kanatlı’dan da destek geldi. Kanatlı, mahalle sakinlerinin, bahse konu bölgenin yeşil alana dönüştürülmesi talebini 14 Mart’ta yapılacak olan belediye meclisi toplantısında dile getireceğini söyleyerek Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi’ne de konu hakkında yazı yazıp gerekli girişimleri yapacağını ifade etti.

Alt yapı nedeniyle de endişeliler...

Mahalle sakinleri ayrıca mahallelerine iki bloktan oluşan 8 katlı yurt yapılması durumunda alt yapı yönünden de sıkıntılar yaşanacağından endişe ediyor.

“Birilerine peşkeş çekilmesi için yurt yapılmasına izin vermeyeceğiz” diyen mahalleli, yetkililere bu sorunu çözmeleri için çağrıda bulundu.

Fotoğraflar/Özmen YILANCILAR

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 10:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104