banner6

Ziyan olup gidiyor

banner37

Durumu defalarca LTB ekiplerine bildirdiğini söyleyen Ercan Ferit, avlusuna akan suyun evinin içine ulaşmaması için çözümü betonu delip, suyu kovayla dışarı dökmekte arıyor.

Ziyan olup gidiyor
banner99

Ceren ÖZBİL

Lefkoşa'daki Kızılay Arkası Göçmen Evleri sakinlerinden Ercan Ferit'in yaşadığı evin su borusunda meydana gelen patlak nedeniyle su günlerdir boşa akıyor.

Ev sahibi Ferit ise, durumu defalarca Lefkoşa Türk Belediyesi'ne bildirdiği halde ilgi görmediği iddiasıyla kendine göre bir çözüm buldu. Ferit, patlak nedeniyle avluya akan suyun evinin içine ulaşmaması adına betonu delip, suyu kovalarla dışarı dökmekte arıyor.

KIBRIS Gazetesi'ne konuşan Ferit, bu sorunun bir haftadır devam ettiğini ve Lefkoşa Türk Belediyesi'ne defalarca bildirmesine rağmen kimsenin ilgilenmediğini söyledi.

Ferit, "Eğer bu sorunu çözmezlerse, evin bahçesine bir kaç tane piknik masası kurup, göl manzarasında piknik yapılması için vatandaşları kabul edeceğim. Lapta'daki Başpınar kurudu. Yeni pınar burası olacak" diyerek isyan etti.

banner134

Konuyla ilgili cevap hakkı doğan LTB yetkililerinden ise hiç birine ulaşılamadı.

"Hepsi gelip görsün"

Cumhurbaşkanını, Başbakanı ve tüm milletvekillerini evine bu rezaleti görmeleri için davet eden Ferit şu şekilde konuştu:

“Vergimi düzenli veriyorum. Devlete hiç bir borcum yok. Bunun ödülü bu mu olmalı? Eğer tek kuruş borcumu bulurlarsa beni içeri atsınlar. Hepsi gelsin ve yaşadığım bu durumu görsün. Bir haftadır aynı sorunla boğuşuyorum. Belediyeye bildirdim. Suyu kestiler. Ardından bugün yine su geldi ve bugün yine akmaya başladı. Böyle bir sistemsizlik olamaz.”

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104