banner6

74. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

banner37

 Emmy Ödülleri Los Angeles’taki törenle sahiplerini buldu.

74. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu
banner151

Medya devi Rupert Murdoch ve ailesinden ilham aldığı konuşulan HBO yapımı Succession en iyi drama dizisi seçildi. HBO son sekiz yılda altı kez televizyonun en büyük ödülüne layık görüldü. Dizi büyük ödülle birlikte dört ödül daha aldı.

Apple TV+ dizisi Ted Lasso da gecenin kazananları arasında yer aldı. Dizi ikinci yıl üst üste en iyi komedi ödülünü aldı.

Dizide Amerikan futbolu koçunu oynayan Jason Sudeikis ‘en iyi komedi aktörü’, rol arkadaşı Brett Goldstein da ‘yardımcı erkek oyuncu’ ödülünün sahibi oldu.

Yine HBO yapımı olan ‘The White Lotus’ 10 ödülle gecenin parlayan yapımlarından oldu. Drama dalında erkek oyuncu ödülü Squid Game’in Güney Koreli yıldızı Lee Jung-jae’ye gitti. Lee bu dalda ödül alan ilk Asya kökenli oyuncu oldu. Aynı dalda kadın oyuncu ödülü ile Euphoria isimli yapımda uyuşturucu bağımlısı bir genç kızı canlandıran Zendaya’ya verildi. Jean Smart da Hacks dizisi ile komedi dalında en iyi aktris oldu.

Başlıca ödüller şunlardır:

“En iyi dram dizisi: Succession (HBO/HBO Max); En iyi komedi dizi: Ted Lasso (Apple TV+); En iyi mini dizi: The White Lotus (HBO/HBO Max); Dram dizilerinde en iyi erkek oyuncu: Lee Jung-jae Squid Game (Netflix); Dram dizilerinde en iyi kadın oyuncu: Zendaya - Euphoria (HBO/HBO Max); Komedi dizilerinde en iyi erkek oyuncu: Jason Sudeikis - Ted Lasso; Komedi dizilerinde en iyi kadın oyuncu: Jean Smart – Hacks"

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110