ABD bu kez Adana için uyardı

banner37

ABD Adana Konsolosluğu, kentteki ABD menşeili otellere detaylı ve dikkate değer potansiyel terör tehditleri gözlemlediğini duyurarak vatandaşlarını dikkatli olmaları konusunda uyardı.

ABD bu kez Adana için uyardı
banner90
banner99

Öte yandan, ABD Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Denizaşırı Güvenlik Danışma Konseyi’nin (OSAC) internet sitesinde yayınlanan açıklamada ABD’nin terör saldırılarına karşı vatandaşlarını uyarmaya devam ettiği belirtildi.

banner134
Açıklamanın devamında, ‘ABD vatandaşları, Türkiye’nin güneydoğusuna yolculuk etmekten kaçınmalı, ülkeye ve ülkenin içindeki seyahatlerini de dikkatlice değerlendirmeli. Bakanlık, devam eden OHAL’in ve Ankara, İstanbul, Gaziantep ile güneydoğu Türkiye’nin genelindeki terör olaylarının etkilerini gözlemlemeye devam ediyor.’ denildi.

OSAC, Türkiye’deki terör saldırılarında yabancı turistlerin istenilerek hedef alındığını Avrupa’da da aynı olacak şekilde genellikle spor karşılaşmalarının, tiyatroların, kafelerin, Pazar yerlerinin, havacılık ve ulaşım servislerinin seçildiğini belirterek, Terör örgütlerinin Batılıları ve ABD vatandaşlarını kaçırma tehdidinde bulunduğunu ifade etti.

OSAC ayrıca, tüm vatandaşlarının seyahat planlarını gözden geçirmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 23:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75