banner6

ABD, Cenevre'deki 5+5 ortak askeri komite toplantısında ilerleme kaydedilmesinden umutlu

banner37

ABD, Cenevre'deki 5+5 ortak askeri komite toplantısında ilerleme kaydedilmesinden umutlu
banner99

ABD'nin Trablus Büyükelçisi Richard Norland, Libya krizindeki taraflardan temsilcilerin yer aldığı 5+5 Ortak Askeri Komite'nin, Cenevre'deki toplantıda, askeri ve güvenlikle ilgili meselelerde ilerleme kaydetmesini beklediklerini belirtti.
ABD'nin Trablus Büyükelçiliğinin Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada Norland, 5+5 Ortak Askeri Komite'nin, Libya'daki paralı askerler, yabancı savaşçı ve güçlerin ülkeden geri çekilmesine yönelik kapsamlı bir eylem planının geliştirilmesi için Cenevre'de düzenlediği toplantıya ilişkin değerlendirmede bulundu.
Norland, "Cenevre'deki toplantı, Libya'da askeri ve güvenlikle alakalı meselelerde ortak bir zemin bulunması açısından bir fırsat. ABD olarak, 5+5 Ortak Askeri Komite'nin, bu konuda ilerleme kaydedeceğini umuyoruz." ifadesini kullandı.
BM Cenevre Ofisinden dün yapılan yazılı açıklamada, 5+5 Ortak Askeri Komite'nin, 23 Ekim 2020'de imzalanan ateşkes anlaşması kapsamında BM Libya Destek Misyonu (UNSMIL) öncülüğünde Cenevre'de toplandığı duyurulmuştu.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104