banner6

ABD'de First Lady Jill Biden'in eski First Lady Melania'ya karşı 'dergi kapağı' zaferi

banner37

ABD'de First Lady Jill Biden'in eski First Lady Melania'ya karşı 'dergi kapağı' zaferi
banner99

ABD’nin bir önceki ‘first lady’si Melania Trump tüm çabasına rağmen Vogue dergisine kapak olamamıştı. Ama ocak ayından bu yana first lady olan Jill Biden, Vogue’un kapağında yer aldı.

ABD'de First Lady Jill Biden'in eski First Lady Melania'ya karşı 'dergi kapağı' zaferi ABD Başkanı Joe Biden’ın eşi, first lady Jill Biden (70) ünlü moda dergisi Vogue’un ağustos sayısının kapak yıldızı oldu.

Biden’ın selefi Donald Trump’ın eşi Melania Trump (51) dört yıllık iktidarları boyunca çok istemesine rağmen prestijli dergiye kapak olamamıştı. Yeni first lady Jill Biden’ın iktidarlarının başlamasından sadece 5 ay sonra Vogue’da yer alması dikkat çekti.

ABD başkanlarının eşlerinin, bir başka ifadeyle ‘first lady’lerin Vogue dergisine kapak olmaları bir gelenek olarak devam ediyor. Buna “Vogue dergisine kapak olma rozetini takmak” da deniliyor.

Daha önce ABD Başkanı Michelle Obama da Vogue dergisine kapak olmuş ve dergi satış rekorları kırmıştı.

Yine aynı şekilde ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris de Vogue'da kapak olmuştu.

ABD'de First Lady Jill Biden'in eski First Lady Melania'ya karşı 'dergi kapağı' zaferi

Bu gelenek dergi yönetimi tarafından sadece Melania Trump için bozuldu.


SES KAYDI ORTAYA ÇIKTI


ABD'de First Lady Jill Biden'in eski First Lady Melania'ya karşı 'dergi kapağı' zaferiVogue’a kapak olabilmek için defalarca araya birilerini sokmaya çalışan ve sitemkâr yorumlarda bulunduğu ses kaydı ortaya çıkan Melania Trump’ın eşinin görüşleri nedeniyle dergide yer almadığı belirtilmişti.

Eski manken Melania Trump’ı bir kez daha yıktığı belirtilen Vogue, ağustos sayısında Jill Biden’ı “Neşe artıran... Tanrıça... Zahmetsizçe popüler ama aynı zamanda bize kendimizi hatırlatan bir hanımefendi” diye tanımladı.

Jill Biden derginin ağustos sayısının kapağı için ünlü fotoğrafçı Annie Leibovitz’e 2 bin 690 dolarlık ‘Oscar de la Renta’ elbisesiyle poz verdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104