ABD'de Kongre binası baskını sonrası 3 temsilci koronavirüse yakalandı

banner37

ABD’de Kongre binası baskının ardından 3 temsilci koronavirüse yakalandı. Kongre’deki temsilcilerden Pramila Jayapal, Bonnie Watson Coleman ve Brad Schnieder baskının ardından koronavirüse yakalandıklarını açıkladı

ABD'de Kongre binası baskını sonrası 3 temsilci koronavirüse yakalandı
banner90
banner8

ABD’nin başkenti Washington DC’de bulunan Kongre binasına Donald Trump destekçileri tarafından düzenlenen baskının ardından 3 temsilci Koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Kongre’deki temsilcilerden Pramila Jayapal, Bonnie Watson Coleman ve Brad Schnieder baskının ardından Koronavirüse yakalandıklarını duyurdu.

Schnieder, baskın nedeni ile diğer Kongre üyeleriyle birlikte saatlerce kapalı bir alanda kaldığını ifade ederek, bugün yaptırdığı Koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Schneider, “Maalesef, dün teste tabi tutulduktan sonra bu sabah pozitif bir Koronavirüs testi aldım. Geçen çarşamba, Kongre Binası'nda ABD Başkanı tarafından kışkırtılan şiddetli bir kalabalıktan kılpayı kurtulduktan sonra, düzinelerce Kongre üyesiyle birlikte güvenli ancak kapalı bir yerde birkaç saat geçirmek zorunda kaldım" dedi.

banner134
Demokrat Schneider, kapalı tutuldukları alanda birkaç Cumhuriyetçinin 'inatla maske takmayı reddettiğini' belirtti.

Kongre'deki temsilcilerden Pramila Jayapal Koronavirüs testinin pozitif çıktığını Twitter'dan duyurdu. Jayapal paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Birkaç Cumhuriyetçi'nin sadece zalimce maske takmayı reddettiği değil, aynı zamanda pervasızca alay ettiği meslektaşları ve personelin maske takmaları isteğini reddeden Kongrel'de güvenli bir odaya kilitlendikten sonra pozitif bir Koronavirüs test sonucu aldım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75